Saturday, September 30, 2017

2017-18 Premier League Matchday 7 TV & Streaming Schedule


Saturday, September 30
7:30 AM- Huddersfield Town vs. Tottenham Hotspur
NBCSN: Jon Champion, Matthew Upson
UNICopán Álvarez, Manuel Sol
talkSPORT: Andrew Self, Jason Euell

10 AM- Manchester United vs. Crystal Palace
NBCSN: Jim Proudfoot, Matt Holland
UNICopán Álvarez, Carlos Hermosillo
talkSPORT: John Anderson, Paul Mortimier

10 AM- Bournemouth vs. Leicester City
NBCS Gold: Gary Taphouse, Keith Andrews
talkSPORT: Phil Gittins

10 AM- Stoke City vs. Southampton
NBCS Gold: David Stowell, Garry Birtles
talkSPORT: Bernard Chyzy

10 AM- West Bromwich Albion vs. Watford
NBCS Gold: Tony Jones, Andy Walker
talkSPORT: Ian St. Peters

10 AM- West Ham United vs. Swansea City
NBCS Gold: Phil Blacker, Tony Gale
talkSPORT: Jonathan Clays

12:30 PM- Chelsea vs. Manchester City
NBCSN: Arlo White, Lee Dixon, Graeem le Saux
World Feed: Peter Drury, Jim Beglin
UNIAndrés Cantor, Manuel Sol
talkSPORT: Ian Williams, David Connelly

Sunday, October 1
7 AM- Arsenal vs. Brighton & Hove Albion
NBCSN: Peter Drury, Andy Townsend
talkSPORT: Alex Crook, Clive Walker

9:15 AM- Everton vs. Burnley 
NBCSN: Joe Speight, Phil Neville
talkSPORT: Matt Davies, Alan McLoughlin

11:30 AM- Newcastle United vs. Liverpool 
NBCSN: Arlo White, Graeme le Saux
World Feed: Jon Champion, Jim Beglin
TELEAndrés Cantor, Manuel Sol
talkSPORT: Phil Blacker, Neil Mellor

Friday, September 29, 2017

2017-18 Italian Serie A Matchday 7 TV & Streaming Schedule


Saturday, September 30
11:45 AM- Udinese Calcio vs. UC Sampdoria
beIN4: Paul Visca

2:30 PM- Genoa CFC vs. Bologna FC 1909
beIN6: Owen Neilson

Sunday, October 1
6:15 AM- SS Lazio vs. US Sassuolo Calcio
beIN4: Paul Visca

8:45 AM- Benevento Calcio vs. FC Internazionale Milano
beIN3: Sheridan Bird

8:45 AM- AC ChievoVerona vs. ACF Fiorentina
beIN7: Giovanni Bargna

8:45 AM- SPAL 2013 vs. FC Crotone
beIN8: Daniele Vecchi

8:45 AM- Torino FC vs. Hellas Verona FC
beIN9Vieri Capretta

8:45 AM- SS Lazio vs. US Sassuolo Calico
World Feed: Thomas Lawrence 

Noon- AC Milan vs. AS Roma
beIN/beIN2: Andres Cordero, Matteo Bonetti
World Feed: Owen Neilson, Paul Visca

2:30 PM- Atalanta BC vs. Juventus FC
beIN3: Sheridian Bird

Thursday, September 28, 2017

2017-18 Sky BET Championship Matchday 8 US Streaming Schedule


Friday, September 29
2:45 PM- Queens Park Rangers vs. Fulham
ESPN3: Jon Champion

Saturday, September 30
10 AM- Ipswich Town vs. Bristol City
ESPN3: Paul Walker

12:30 PM- Reading vs. Norwich City
ESPN3: Dave Farrar

Sunday, October 1
7:15 AM- Sheffield Wednesday vs. Leeds United 
ESPN3: Dave Farrar

2017-18 La Liga Matchday 7 TV & Streaming Schedule


Friday, September 29
2:50 PM- Celta de Vigo vs. Girona FC
beIN ñJosé Bauz, Juan Fernando Mora
beIN ñ- SAP: David Gladwell

Saturday, September 30
6:45 AM- Deportivo La Coruna vs. Getafe CF
beIN3: Paul Giblin
beIN3- SAP: Alberto Pérez, Rubén de la Red

10:05 AM- Sevilla FC vs. Málaga CF
beIN ñ: Jorge Ottati, Pablo Mariño
beIN ñ- SAP: Lucas Brown

12:20 PM- Levante UD vs. Deportivo Alavés
beIN ñAlberto Pérez
beIN ñ- SAP: Paul Giblin

2:35 PM- CD Leganés vs. Atlético Madrid
beIN: Phil Schoen, Ray Hudson
beIN ñJosé Hernández, Juan Fernando Mora
World Feed: Lucas Brown

Sunday, October 1
5:45 AM- Real Sociedade vs. Real Alaves
beIN3: Paul Giblin

10:05 AM- FC Barcelona vs. UD Las Palmas
beIN ñ: Phil Schoen, Gary Bailey
beIN ñ- SAPJosé Hernández, Juan Fernando Mora
World Feed: Simon Hanley, Duncan McMath

One 12:15 PM match will also air on beIN ñ

12:15 PM- Valencia CF vs. Athletic Bilbao
beIN ñJosé Bauz, Pablo Mariño
beIN5: Lucas Brown

12:15 PM- Villarreal CF vs. Real Betis
beIN6: Duncan Bishop

2:35 PM- Real Madrid CF vs. RCD Espanyol
beIN: Phil Schoen, Ray Hudson
beIN ñJosé Hernández, Juan Fernando Mora
World Feed: Simon Hanley, Graham Hunter

2017-18 Ligue 1 Matchday 7 US TV Schedule


Friday, September 29
2:40 PM- AS Monaco FC vs. Montpellier FC
beIN: Andres Cordero, Matteo Bonetti
World Feed: David Crossan

Saturday, September 30
10:55 AM- Paris Saint-Germain FC vs. Bordeaux
beIN: Andres Cordero, Matteo Bonetti
World Feed: Matt Spiro

1:45 PM- FC Nantes vs. FC Metz
beIN8: No commentatry

1:45 PM- EA Guingamp vs. Toulouse FC
beIN9: No commentary

2 PM- Stade Rennais FC vs. SM Caen
beIN7: Armel Tanguy

Sunday, October 1
8:45 AM- Troyes AC vs. AS Saint-Etienne
beIN5: Matt Spiro

11 AM- Angers SCO vs. Olympique Lyonnais
beIN4: Ian Holyman

2:45 PM- OGC Nice vs. Marseille 
beIN4: David Crossan

2017-18 Bundesliga Matchday 7 TV & Streaming Schedule


Friday, September 29
2:30 PM- FC Schalke 04 vs. Bayer 04 Leverkusen
World Feed/FS Match Pass: Kevin Hatchard, Moritz Volz
FS2, SiriusXM FC: Mark Followill, Tony Meola
FXDEPErnesto Amador, Martín Zúñiga

Saturday, September 30
9:30 AM- FC Augsburg vs. Borussia Dortmund
World Feed/FS Match Pass: Kevin Hatchard, Kevin McKenna
FS1, FS SiriusXM: Keith Costigan, Warren Barton
FXDEPJohn Laguna, Mariano Trujillo

9:30 AM- Borussia Mönchengladbach vs. Hannover 96
FS2, World Feed: Jonathan Beck

9:30 AM- Eintracht Frankfurt vs. VfB Stuttgart
FSP, World Feed: Garry Preston
UDN: Luis Omar Tapia, Marc Crosas

9:30 AM- VfL Wolfsburg vs. 1. FSV Mainz 05
World Feed/FS Match Pass: Chris Sharples

12:30 PM- Hamburger SV vs. VfL Werder Bremen
FS2FS SiriusXMWorld Feed: Dan O'Hagan, Moritz Volz
UDNRodolfo Landeros, Daniel Nohra Zakia, Hristo Stoichkov

Sunday, October 1
7:30 AM- SC Freiburg vs. TSG 1899 Hoffenheim 
FS2, World Feed: Chris Sharples, Stefan Wessels

9:30 AM- Hertha BSC Berlin vs. Bayern Munich 
World Feed/FS Match Pass: Dan O'Hagan, Steffen Freund
FS1: Keith Costigan, Warren Barton
UniMás/UDNLuis Omar Tapia, Xavi Sol, Hristo Stoichkov

12 PM- 1. FC Köln vs. RB Leipzig
World Feed/FS Match Pass: Mark Scott, Kevin McKenna
FS2: Jonathan Pearce

Wednesday, September 27, 2017

2017 NWSL Matchdays 21 & 22 TV & Streaming Schedule (End of Regular Season)


Saturday, September 23
3:30 PM- Orlando Pride vs. Portland Thorns FC
LIFETIME: Jenn Hildreth, Aly Wagner, Dalen Cuff

7 PM- Washington Spirit vs. Boston Breakers
go90: Brendan Gulick, Yaneash Donaldson

8:30 PM- Houston Dash vs. Chicago Red Stars
go90: Matt Pedersen, Jen Cooper

Sunday, September 24
6 PM- Sky Blue FC vs. North Carolina Courage
go90: Matt Pedersen, Lee Godfrey

9 PM- Seattle Reign FC vs. FC Kansas City
go90: Matt Pedersen, Morgan Conklin

Wednesday, September 27
8 PM- Houston Dash vs. North Carolina Courage
go90: Dalen Cuff, Devon Kerr

Saturday, September 30
3:30 PM- Portland Thorns FC vs. Chicago Red Stars
LIFETIME: Jenn Hildreth, Aly Wagner, Dalen Cuff

7 PM- Washington Spirit vs. Seattle Reign FC
go90: Matt Pedersen, Yaneash Donaldson

7 PM- Boston Breakers vs. Sky Blue FC
go90: Michael Minnich, Danielle Malagari

7:30 PM- North Carolina Courage vs. Orlando Pride
go90: Tyler Terens, Chelsea Cabracas
Capitol Broadcasting: Dean Linke, TBA

Sunday, October 1
6 PM- FC Kansas City vs. Houston Dash
go90: Matt Pedersen, Devon Kerr

END REGULAR SEASON

2017 USL Week 28 Streaming Schedule


Wednesday, September 28
3 PM- Bethlehem Steel FC vs. Tampa Bay Rowdies
YouTube: Dalen Cuff, Devon Kerr

6:30 PM- Harrisburg City Islanders vs. Ottawa Fury FC
YouTube: Gary Sutton, Charlie Gerow

7:30 PM- Toronto FC II vs. Louisville City FC
YouTube: Matt di Nicolantonio, Terry Dunfield

8:30 PM- Swope Park Rangers vs. LA Galaxy II
YouTube: Carter Augustine, Sam Kovzan 

10:30 PM- Portland Timbers 2 vs. Phoenix Rising FC
YouTube: Jake Zivin, Ross Smith 

10:30 PM- Sacramento Republic FC vs. Real Monarchs SLC
ESPN3: Mike Watts, Morgan Conklin

Friday, September 29
7 PM- Charlotte Independence vs. FC Cincinnati 
YouTubeSiriusXM FC: Mike Watts, Devon Kerr

Saturday, September 30
4 PM- New York Red Bulls II vs. Pittsburgh Riverhounds
YouTube: Bob Galerstein, Kristian Dyer

6 PM- Vancouver Whitecaps FC 2 vs. Portland Timbers 2 
YouTube: Perry Solkowski, David Edgar

6:05 PM- Rochester Rhinos vs. Louisville City FC
YouTube: Ari Shanok, Matt Stubbington

7 PM- Harrisburg City Islanders vs. St. Louis FC
YouTube: Gary Sutton, Charlie Gerow

7:30 PM- Tampa Bay Rowdies vs. Bethlehem Steel FC
YouTube: Mike Pepper, Lee Godfrey, Heather Donnelly

8 PM- Colorado Spring Switchbacks vs. Orange County SC
YouTube: Josh Howe, Roland Vargish

8 PM- Tulsa Roughnecks FC vs. San Antonio FC
YouTube: Jeremie Poplin, David Saunders

8:30 PM- Rio Grande Valley FC Toros vs. Swope Park Rangers
YouTube: Bruce Silverman, George Metellus

10 PM- Reno 1868 FC vs. Real Monarchs SLC
YouTube: Alex Margulies, Casey Tate

10:30 PM- Sacramento Republic FC vs. Phoenix Rising FC
YouTubeRob McAllister, Kevin Goldthwaite, Julissa Ortiz

Sunday, October 1
2 PM- Ottawa Fury FC vs. Charleston Battery FC
YouTube: AJ Jakubec, Graeme Ivory, Tyler McDonald, Jenna Mosher

5 PM- Richmond Kickers vs. Orlando City SC
YouTube: Taylor Rockwell, Daryl Grove

6 PM- OKC Energy FC vs. LA Galaxy II
YouTube: Dalen Cuff, Lee Godfrey

2017 MLS Matchday 30 TV & National Radio Schedule


Wednesday, September 27
7 PM- Atlanta United FC vs. Philadelphia Union
TCN: JP Dellacamera, Tommy Smyth
FS SO: Alan Green, Dan Gargan, Brittany Arnold
SiriusXM FC: Adam Schick, Jason Longshore

7:30 PM- Montreal Impact vs. New York City FC
YES: Joe Tolleson, Janusz Michallik
TSN1: Nigel Reed, Greg Sutton

7:30 PM- New York Red Bulls vs. D.C. United 
NewsChannel 8: Dave Johnson, Devon McTavish, Lindsay Simpson
MSG: Steve Cangialosi, Shep Messing, Tina Cervasio

7:30 PM- Orlando City SC vs. New England Revolution 
CSN NE: Brad Feldman, Paul Mariner
WRDQ: Jeff Radcliffe, Lewis Neal, Paul Shaw

8 PM- FC Dallas vs. Colorado Rapids
ALT: Richard Fleming, Marcelo Balboa
FC Dallas website: Mark Followill, Bob Sturm

8:30 PM- Houston Dynamo vs. LA Galaxy 
SPEC: Joe Tutino, Cobi Jones
KUBE: Glenn Davis, Eddie Robinson, Cindy Burbano

10:30 PM- San Jose Earthquakes vs. Chicago Fire
CSN CHIC+: Dan Kelly, Frank Klopas
NBCS CA: Anthony Passarelli, Chris Dangerfield, Danielle Slaton
SiriusXM FC: Ted Ramey, Joe Cannon

10:30 PM- Seattle Sounders FC vs. Vancouver Whitecaps FC
TSN1: Luke Wileman, Terry Dunfield
KZJO/RS NW: Keith Costigan, Kasey Keller

Saturday, September 30
4 PM- Orlando City FC vs. FC Dallas
UNIVRamsés Sandoval, Nicolás Cantor
Facebook: David Gass, Steve Zakuani
SiriusXM FC: Jeff Radcliffe, Tom Traxler

7 PM- Toronto FC vs. New York Red Bulls
MSG: Steve Cangialosi, Shep Messing
TSN2: Luke Wileman, Steven Caldwell, Kristian Jack

7:30 PM- Columbus Crew SC vs. D.C. United 
NewsChannel 8: Dave Johnson, Devon McTavish, Lindsay Simpson
WWHO/SPEC OH/BCSN2: Neil Sika, Dwight Burgess, Marissa Contipelli

7:30 PM- New England Revolution vs. Atlanta United FC
FS SE: Alan Green, Dan Gargan
CSN NE: Brad Feldman, Paul Mariner, Jesse Coffield

8:30 PM- Chicago Fire vs. New York City FC
YES: Joe Tolleson, Ian Joy
MLS LIVE FREECSN CHIC: Dan Kelly, Frank Klopas, Paul Tenorio
SiriusXM FC: Roger Twibell, Ty Keough, Dan Roan

8:30 PM- Houston Dynamo vs. Minnesota United FC
WFTC: Callum Williams, Kyndra de St. Aubin
KUBE: Glenn Davis, Eddie Robinson, Cindy Burbano

9 PM- Colorado Rapids vs. Montreal Impact
ALT: Richard Fleming, Marcelo Balboa

9 PM- Sporting Kansas City vs. Vancouver Whitecaps FC
TSN2: Peter Schaad, Nick Dasovic
FS KC: Nate Bukaty, Matt Lawrence, Jillian Carroll

10:30 PM- LA Galaxy vs. Real Salt Lake
KMYU: David James, Brian Dunseth
SPEC: Joe Tutino, Cobi Jones, Kelli Tennant

10:30 PM- San Jose Earthquakes vs. Portland Timbers
KPDX: Jake Zivin, Ross Smith
NBCS BAY: Anthony Passarelli, Chris Dangerfield, Danielle Slaton
SiriusXM FC: Ted Ramey, Joe Cannon

Sunday, October 1
1 PM- Philadelphia Union vs. Seattle Sounders FC
ESPN: Adrian Healey, Taylor Twellman
SiriusXM FC: Matt Johnson, Kasey Keller

Tuesday, September 26, 2017

2017 NFL Week 4 TV & National Radio Schedule


Thursday, September 28
8:25 PM- Chicago Bears at Green Bay Packers (CBS, NFL, Amazon Prime) Jim Nantz, Tony Romo, Tracy Wolfson, Jay Feely
(Amazon Prime UK) Ross Dyer, Tommy Smyth
(Amazon Prime Spanish) Amando Quintero, Oscar Benitez
(Amazon Prime Brazilian) Flavio Pereira, Nilton Batata
(Westwood One) Ian Eagle, Tony Boselli

Sunday, October 1
9:30 AM- New Orleans Saints vs. Miami Dolphins (FOX) Kevin Burkhardt, Charles Davis, Pam Oliver
(Westwood One) Ryan Radtke, Al Groh

1 PM- Carolina Panthers at New England Patriots (FOX) Joe Buck, Troy Aikman, Erin Andrews
(ESPN Radio) Adam Amin, Chris Canty

1 PM- Los Angeles Rams at Dallas Cowboys (FOX) Chris Myers, Daryl Johnston, Laura Okmin
(Compass Media) Kevin Ray, Danny White

1 PM- Detroit Lions at Minnesota Vikings (FOX) Thom Brennaman, Chris Spielman, Peter Schrager

1 PM- Pittsburgh Steelers at Baltimore Ravens (CBS) Ian Eagle, Dan Fouts, Evan Washburn
(Sports USA) Larry Kahn, Hank Bauer, Troy West

1 PM- Buffalo Bills at Atlanta Falcons (CBS) Greg Gumbel, Trent Green, Jamie Erdahl

1 PM- Tennessee Titans at Houston Texans (CBS) Kevin Harlan, Rich Gannon
(Westwood One) John Sadak, Mike Mayock

1 PM- Cincinnati Bengals at Cleveland Browns (CBS) Spero Dedes, Adam Archuleta

1 PM- Jacksonville Jaguars at New York Jets (CBS) Andrew Catalon, James Lofton, Otis Livingston

4:05 PM- New York Giants at Tampa Bay Buccaneers (FOX) Kenny Albert, Ronde Barber, Tiki Barber, Kristina Pink
(ESPN Radio) Marc Kestecher, Bill Polian

4:05 PM- San Francisco 49ers at Arizona Cardinals (FOX) Sam Rosen, David Diehl, Jennifer Hale

4:05 PM- Philadelphia Eagles at Los Angeles Chargers (FOX) Dick Stockton, Mark Schlereth, Shannon Spake
(Westwood One) Kevin Lee, Ross Tucker

4:25 PM- Oakland Raiders at Denver Broncos (CBS) Jim Nantz, Tony Romo, Tracy Wolfson
(Compass Media) Greg Papa, Tom Flores, Lincoln Kennedy

8:30 PM- Indianapolis Colts at Seattle Seahawks (NBC) Al Michaels, Cris Collinsworth, Michele Tafoya
(Westwood One) Kevin Kugler, Jason Taylor

Monday, October 2
8:30 PM- Washington Redskins at Kansas City Chiefs (ESPN) Sean McDonough, Jon Gruden, Lisa Salters
(Westwood One) Kevin Harlan, Kurt Warner, Ed Werder

2017-18 College Football Week 5 TV & National Radio Schedule


Thursday, September 28
7:30 PM- UNC Central at Florida A&M (ESPNU) Eric Clemons, Jay Walker

8 PM- Texas at Iowa State (ESPN) Steve Levy, Brian Griese, Laura Rutledge, Todd McShay

Friday, September 29
7 PM- Miami-FL at Duke (ESPN) Dave LaMont, Mack Brown, Julie Stewart-Binks

7 PM- Dartmouth at Penn (NBCSN) Randy Moss, Ross Tucker

8 PM- Nebraska at Illinois (FS1) Justin Kutcher, Petros Papadakis, Mark Helfrich, Jennifer Hale

8 PM- BYU at Utah State (CBSSN) Carter Blackburn, Aaron Taylor, Jenny Dell
(BYU Radio) Greg Wrubell, Marc Lyons, Nate Meikle

9 PM- Alcorn State at Texas Southern (ATT SW+) Butch Alsandor, ND Kalu, Nick Strong

10:30 PM- USC at Washington State (ESPN) Adam Amin, Dusty Dvoracek, Molly McGrath
(Westwood One) Ted Emrich, Brady Poppinga

Saturday, September 30
Noon- Northwestern at Wisconsin (ABC) Bob Wischusen, Brock Huard, Allison Williams

Noon- Vanderbilt at Florida (ESPN) Dave Pasch, Greg McElroy, Tom Luginbill

Noon- North Carolina at Georgia Tech (ESPN2) Jason Benetti, Kelly Stouffer, Kris Budden

Noon- Houston at Temple (ESPNU) Mike Couzens, John Congemi

Noon- Maryland at Minnesota (FS1) Tim Brando, Spencer Tillman, Holly Sonders

Noon- New Mexico State at Arkansas (SEC) Taylor Zarzour, Andre Ware, Olivia Harlan

Noon- USF at East Carolina (CBSSN) John Sadak, Randy Cross, Jordan Daigle

Noon- Rice at Pitt (ACC RSN, ACC Extra) Evan Lepler, Takeo Spikes, Lyndsay Rowley

Noon- San Diego at Dayton (SPEC OH, Facebook) Mike Hartsock, Jared Phillips

12:20 PM- Syracuse at NC State (ACC Net, ACC Extra) Tom Werme, Dave Archer, D.J. Shockley

12:30 PM- Columbia at Princeton (ELVN) Bill Spaulding, Jack Ford

1 PM- Lafayette at Holy Cross (Lafayette SN) Gary Laubach, Mike Joseph, John Leone
(Charter 3, PLN) Kevin Shea, Andy Lacombe

2 PM- Harvard vs. Georgetown (Stadium) Matt Martucci, Dave Owens, Morgan Uber

2 PM- Morehead State at Campbell (7C, Big South Net) Chris Hemeyer, Jay Sonnhalter, Erin Summers

2 PM- Missouri State at North Dakota State (NBC ND, ESPN3) Brian Shawn, Lee Timmerman, Ryan Gellner

3:30 PM- Florida State at Wake Forest (ABC) Mike Patrick, Tommy Tubberville, Paul Carcaterra

3:30 PM- Georgia at Tennessee (CBS) Brad Nessler, Gary Danielson, Allie LaForce 
(Westwood One) Patrick Kinas, Derek Rackley

3:30 PM- Baylor at Kansas State (ESPN2) Beth Mowins, Anthony Becht, Rocky Boiman

3:30 PM- Navy at Tulsa (ESPNU) Mark Neely, Ray Bentley

3:30 PM- Indiana at Penn State (BTN) Brandon Gaudin, Glen Mason, Elise Menaker

3:30 PM- UTEP at Army West Point (CBSSN) Ben Holden, Jay Feely, John Schriffen

3:30 PM- Murray State at Louisville (ACC RSN, ACC Extra) Wes Durham, James Bates, Rebecca Kaple

3:30 PM- Ohio at UMass (ELVN) Eric Frede, Andy Gresh, Seth Cantor

3:30 PM- Weber State at Montana State (ROOT) Tom Glasgow, Jason Stiles,  Jen Mueller 

3:30 PM- James Madison at Delaware (CSN PHIL) Andrew Bogusch, Qadry Ismail
(Blue Hens All-Access) Scott Klatzkin, Matt Janus, Cory Nidoh

3:30 PM- North Greenville at Kennesaw State (WPCH, ESPN3) Brian Katrek, Tutan Reyes, Chris Mooneyham

4 PM- Iowa at Michigan State (FOX) Aaron Goldsmith, Brady Quinn, Bruce Feldman

4 PM- UConn at SMU (ESPNews) Shawn Kenney, Rene Ingoglia

4 PM- Eastern Michigan at Kentucky (SEC) Dave Neal, Matt Stinchcomb, Dawn Davenport

4 PM- Arizona State at Stanford (P12, P12 AZ, P12 BAY) Ted Robinson, Yogi Roth, Jill Savage

4:30 PM- Sacramento State at Eastern Washington (SWX WA, Pluto TV 234) Sam Adams, Bill Ames

5 PM- Miami-OH at Notre Dame (NBCSN) Paul Burmeister, Doug Flutie, Kathryn Tappen
(IMG) Don Criqui, Allen Pinkett, Jack Nolan

5 PM- Montana at Portland State (SWX MT) Chris Byers, Mick Delaney, Grady Bennett, Shaun Rainey
(Pluto TV 232) Tom Hewitt, Mike Lund

6 PM- Mississippi State at Auburn (ESPN) Dave Flemming, Brian Griese, Todd McShay
(Sports USA) John Ahlers, Doug Plank

6 PM- St. Francis-PA at Liberty (Flames SN, ESPN3, Big South Net) Mike Tilley, Matt Warner, Rett McGibbon

7 PM- Memphis at UCF (ESPN2) Mike Corey, Ahmad Brooks, Roddy Jones

7 PM- Troy at LSU (ESPNU) Clay Matvick, Kirk Morrison

7 PM- Air Force at New Mexico (CBSSN) Sean Grande, Aaron Murray, Cassie McKinney

7 PM- Middle Tennessee at FAU (Stadium) Ron Thulin, Max Starks

7 PM- Charlotte at FIU (beIN) Mike Gleason, Brett Romberg, Michelle Gingras

7 PM- South Alabama at Louisiana Tech (KPXJ, KNOE CW, KBCA, ESPN3) Doug Anderson, Butch Alsandor, Abby Morris

7 PM- UT Martin at Austin Peay (Gov TV, OVC DN) Barry Gresham, Will Presnell, Kristen Eargle

7 PM- Abilene Christian at Incarnate Word (KCWX, ESPN3) Mike Lefko, Chuck Miketinac, Valerie Lopez

7 PM- Jacksonville State at Tennessee Tech (WCTE, OVC DN) Tim Scruggs, Sam Brooks

7 PM- Northern Colorado at Northern Arizona (NAU TV, KASW, Pluto TV 239) Mitch Strohman, Kevin Stephens

7:30 PM- Ohio State at Rutgers (BTN) Kevin Kugler, Matt Millen, Lisa Byington

7:30 PM- South Carolina at Texas A&M (SEC) Tom Hart, Jordan Rodgers, Cole Cubelic
(Touchdown Radio) Brett Dolan, Gino Torretta

7:30 PM- Southeastern Louisiana at Northwestern State (CST, ESPN3) Lyn Rollins, Rene Nadeau, Carley McCord

8 PM- Clemson at Virginia Tech (ABC) Chris Fowler, Kirk Herbstreit, Maris Taylor
(ESPN Radio) Bill Rosinski, David Norrie, Ian Fitzsimmons

8 PM- Oklahoma State at Texas Tech (FOX) Gus Johnson, Joel Klatt, Jenny Taft 

8 PM- Washington at Oregon State (P12, P12 OR, P12 WA) Roxy Bernstein, Anthony Herron, Lewis Johnson 

9 PM- Ole Miss at Alabama (ESPN) Joe Tessitore, Todd Blackledge, Holly Rowe
(Compass Media) Gregg Daniels, Chad Brown

9 PM- North Dakota at UC Davis (ELVN) Bill Doleman, Darius Walker

10 PM- Nevada at Fresno State (AT&T, MW Net) Ari Wolfe, Sed Bonner, Brad Thompson

10:30 PM- Colorado at UCLA (ESPN2) Mark Jones, Rod Gilmore

10:30 PM- San Jose State at UNLV (ESPNU) Roy Philpott, Tom Ramsey

10:30 PM- Cal at Oregon (FS1) Brian Custer, Ben Leber, Kristen Balboni

10:30 PM- Northern Illinois at San Diego State (CBSSN) Dave Ryan, Corey Chavous, Melanie Collins 

12 AM- Colorado State at Hawaii (SPEC HI PPV, Stadium App) Robert Kekaula, Rich Miano, Scott Robbs

WatchESPN exclusives
1 PM- Central Michigan at Boston College (ACC Extra) Dave Weekley, Dustin Fox

1 PM- East Tennessee State at Furman (ESPN3) Bob Mihalic, Sam Wyche, Scott Cole

1 PM- Guilford at Jacksonville (ESPN3) Scott Manze, David Lamm

3 PM- The Citadel at Samford (ESPN3) Curt Bloom, Chad Pilcher, Hattie Breece

3:30 PM- Buffalo at Kent State (ESPN3) Michael Reghi, Jerod Cherry

4 PM- South Dakota at Western Illinois (ESPN3) Scott Warmann, Danan Hughes, Kelly Burke

4 PM- VMI at Mercer (ESPN3) Frank Malloy, Conrad Nix, Kristin Banks

5 PM- Central Connecticut State at Sacred Heart (ESPN3) Paul Dottino, Kevin Gilbride

6 PM- Akron at Bowling Green (ESPN3) Jim Barbar, Bobby Carpenter

6 PM- Bryant at New Hampshire (ESPN3) Brendan Glasheen, Tim O'Sullivan

6 PM- Western Carolina at Chattanooga (ESPN3) Chris Goforth, B.J. Coleman

7 PM- Marshall at Cincinnati (ESPN3) Drew Fellios, Forrest Conoly

7 PM- Ball State at Western Michigan (ESPN3) Dan Gutowsky, Marcus Ray

7 PM- Coastal Carolina at UL Monroe (ESPN3) Joel Meyers, Brian Kinchen

7 PM- Sam Houston State at Central Arkansas (ESPN3) Randy McIlvoy, Shea Walker, Tatum Everett 

7 PM- Eastern Illinois at Tennessee State (ESPN3) Kevin Ingram, Bob Belvin

7 PM- South Dakota State at Youngstown State (ESPN3) Jim Campbell, Tim Pozsgai

7 PM- Northern Iowa at Southern Illinois (ESPN3) Darren Kinnard, Mike Trude, Connor Onion

7 PM- McNeese at Stephen F. Austin (ESPN3) Rob Meyers, Kevin Langford

7:30 PM- Indiana State at Illinois State (ESPN3) Kurt Pegler, Chris Highland, Zach Dietmeier

8 PM- Nicholls at Lamar (ESPN3) Dan Gresham, Lemont Williams

Other Free Streams
1 PM- Drake at Butler (Facebook) Mark Minner, TBA

2 PM- Albany at Elon (College Sports Live) Scott Sudikoff, Brandon Noble

4 PM- Texas State at Wyoming (Facebook) Chris Hassel, Daniel Jeremiah, Camryn Irwin

4:30 PM- Cal Poly at Idaho State (Pluto TV 243) Mark Liptak, Jerry Miller

5 PM- Jackson State at Prairie View A&M (PVAM SN) Duane Lewis

6 PM- Mississippi Valley State at Charleston Southern (Big South Net) Kevin O'Rourke, Danny Croghan

6 PM- Villanova at Towson (CAA TV) Spiro Morekas, Gordy Combs
(HSRN)

6 PM- Stony Brook at William & Mary (CAA TV) Jay Colley, Pete Clawson, Mike Leach

6 PM- Lehigh at Wagner (NEC Front Row) Pete Mundo, John Jastremski

6 PM- Yale at Fordham (PLN) Gregg Caserta, Corey Miller

6 PM- Monmouth at Bucknell (PLN) Doug Birdsong, Kevin Herr

7 PM- Wofford at Presbyterian (Big South Net) Ryan Clary, John Orck

7 PM- West Virginia Wesleyan at Duquesne (NEC Front Row) Alex Panormios, Tad Maurey

7 PM- Eastern Kentucky at Southeast Missouri (OVC DN) Erik Sean, Rick Wieser, Todd Bonacki

Subscription Streams
1 PM- Marist at Davidson (Davidson All-Access) Mark Plemmons, Michael Fresina

1:30 PM- Colgate at Cornell (Ivy League Net) Barry Leonard, Buck Briggs

4 PM- Savannah State at Bethune-Cookman (Wildcats All-Access) Nolan Alexander, Larry Wesley

6 PM- North Carolina A&T at South Carolina State (Flo Football) Lincoln Rose, Keith Moreland

7 PM- North Texas at Southern Miss (CUSA.TV) John Cox, Lee Roberts, Bo Morgan

7 PM- Rhode Island at Brown (Ivy League Net) Scott Cordischi

Monday, September 25, 2017

2017-18 UEFA Champions Matchday 2 TV & Streaming Schedule


Tuesday, September 26
2:30 PM- Multimatch 90
FSP: Ross Dyer

2:45 PM- Borussia Dortmund vs. Real Madrid
FS1: John Strong, Eric Wynalda, Adam Hunt
FS Match Pass: Tony Jones

2:45 PM- FC Spartak Moskva vs. Liverpool FC
FS2: Jonathan Pearce, Garry Birtles

2:45 PM- Apoel Nicosia vs. Tottenham Hotspur FC
FSN: Nigel Adderley

2:45 PM- Manchester City vs. FC Shakhtar Donetsk
Facebook: Brian Dunseth, Mario Melchiot
FS Match Pass: Simon Brotherton, Tony Dorigo

2:45 PM- Sevilla FC vs. NK Maribor
ESPN3: Kevin Keatings

2:45 PM- SSC Napoli vs. Feyenoord
ESPN3: Dan Mason

2:45 PM- Beşiktaş JK vs. RB Leipzig
ESPN3: Joe Speight

2:45 PM- AS Monaco vs. FC Porto
ESPN3: Phil Blacker 

Wednesday, September 27
Noon- Qarabağ FC vs. A.S. Roma
FS2: Martin Fisher

2:30 PM- Multimatch 90
FSP: Ross Dyer

2:45 PM- PFC CSKA Moscow vs. Manchester United
FS1: John Strong, Brad Friedel
FS Match PassGary Taphouse

2:45 PM- Sporting CP vs. FC Barcelona
FS2: Jim Proudfoot

2:45 PM- Atlético Madrid vs. Chelsea FC
FSN: Martin Tyler, Stewart Robson

2:45 PM- Paris Saint-Germain FC vs. FC Bayern Munich
Facebook: Brian Dunseth, Mario Melchiot
FS Match Pass: Guy Mowbray, David Prutton

2:45 PM- FC Basel vs. SL Benfica
ESPN3: Ben Andrews

2:45 PM- R.S.C. Anderlecht vs. Celtic FC
ESPN3: Dan O'Hagan

2:45 PM- Juventus FC vs. Olympiacos FC
ESPN3: Dave Farrar