Tuesday, April 30, 2019

2019 CONCACAF Champions League Finals, Leg 2 TV & Streaming Schedule


Wednesday, May 1
10 PM- Tigres UANL vs. CF Monterrey vs. Tigres UANL
Yahoo!, TSN2: Mike Watts, Tyler Terens
UniMás, UDNAldo Farías, Pablo Ramírez Gomez, Jesús Bracamontes Zenizo,  Aldo de Nigris, Marc Crosas, Vladimir García, Andrés Vaca
UDN RadioDiego Peña, Helidoro Hinjosa Rodríguez, Ramón Morales


2019 D1A College Rugby Playoffs Championship TV & Streaming Schedule


Saturday, April 4
9 PM- Cal vs. Life at Santa Clara
CBSSN, FloRugby: Colin Hawley, Madison Hughes 

Monday, April 29, 2019

2019 USL Championship Matchday 8 Streaming Schedule


Friday, April 26
8:30 PM- Austin Bold FC vs. Real Monarchs SLC
ESPN+: Lincoln Rose, Kit McConnico, Megan Birdsong

8:30 PM- San Antonio FC vs. Tacoma Defiance
ESPN+: Tyler Denning, Gabe Garcia

9:30 PM- New Mexico United vs. Portland Timbers 2
ESPN+: Tyler Terens, Devon Kerr

10:30 PM- Fresno FC vs. Orange County SC
ESPN+: Corey Cohen, Gary Bailey

Saturday, April 27
7 PM- North Carolina FC vs. Hartford Athletic
ESPN+: Dean Linke, Jason Garey

7 PM- Pittsburgh Riverhounds vs. Nashville SC
ESPN+: Matt Gajtka, John Krysinky

7:30 PM- Tampa Bay Rowdies vs. Charlotte Independence
ESPN+Drew Fellios, Ryan Davis

8 PM- Birmingham Legion FC vs. Loudon United FC
ESPN+: Blake Gardner, Mike Getman

8 PM- Memphis 901 vs. Charleston Battery 
ESPN+: Dave Woloshin, Raul Gonzalez

8 PM- Tulsa Roughnecks FC vs. OKC Energy FC 
ESPN+Jeremie Poplin, David Saunders

8:30 PM- St. Louis FC vs. Swope Park Rangers
ESPN+: Chris Wittyngham, Gary Bailey

9:30 PM- El Paso Locomotive FC vs. Reno 1868 FC
ESPN+Duke Keith, Michael Balogun

10:30 PM- Sacramento Republic FC vs. Phoenix Rising FC
ESPN+Rob McAllister, Kevin Goldthwaite

Sunday, April 28
2 PM- Ottawa Fury FC vs. Atlanta United FC 2
ESPN+: Graeme Ivory, Gordon Smith, Tyler McDonald

5 PM- New York Red Bulls II vs. Indy Eleven
ESPN+: David Gass, Steve Jolley

Monday, April 29
10 PM- LA Galaxy II vs. Las Vegas Lights
ESPN+: Joe Tutino, Troy Bardy

Tuesday, April 30
7 PM- Louisville City FC vs. Memphis 901 FC
ESPN3: Mike Watts, Devon Kerr

10 PM- Portland Timbers 2 vs. Rio Grande Valley FC Toros
ESPN+: Fletcher Johnson, Nat Borchers

Wednesday, May 1
7 PM- New York Red Bulls II vs. Birmingham Legion FC
ESPN+: David Gass, Mike Grella

7 PM- Indy Eleven vs. Tampa Bay Rowdies
ESPN+: Greg Rakestraw, Brad Hauter

Sunday, April 28, 2019

2019 NWSL Matchday 3 TV & Streaming Schedule


Saturday, April 27
7:30 PM- Orlando Pride vs. Utah Royals FC
Yahoo!, KSL App: Poppy Miller, Dan Lauletta

Sunday, April 28
1 PM- Chicago Red Stars vs. Reign FC
Yahoo!, NBCS CHIC+Josh Tolle, Jen Cooper

6 PM- Houston Dash vs. North Carolina Courage
Yahoo!: Josh Tolle, Jen Cooper

6 PM- Sky Blue FC vs. Portland Thorns
Yahoo!: Corey Cohen, Dan Lauletta

2019 USL League 1 Matchday 5 Streaming Schedule


Friday, April 26
7 PM- Lansing Ignite FC vs. Toronto FC II
ESPN+: Neal Ruhl

10:30 PM- FC Tucson vs. South Georgia Tormenta FC
ESPN+: Chris Mackowiak

Saturday, April 27
5:50 PM- North Texas SC vs. Orlando City B
ESPN+: Sean Saint-Jacques

7 PM- Richmond Kickers vs. Chattanooga Red Wolves SC
ESPN+: Neal Ruhl

8 PM- Forward Madison SC vs. Greenville Triumph SC
ESPN+: Corey Cohen

Tuesday, April 30
10 PM- FC Tuscon vs. Lansing Ignite FC
ESPN+: Chris Mackowiak

2019 MLS Matchday 9 TV & National Radio Schedule


Saturday, April 27
1 PM- New York City FC vs. Orlando City SC
YES: Joe Tolleson, Ian Joy
WRBW: Evan Weston, Paul Shaw, Miguel Gallardo, Jenny Chiu

3 PM- Toronto FC vs. Portland Timbers
TSN 4, CTV: Luke Wileman, Steven Caldwell, Kristian Jack
RS NW: Jake Zivin, Ross Smith

3:30 PM- FC Dallas vs. San Jose Earthquakes
UNIV (SAP), TwitterNicolás Cantor, Alejandro Berry 
UNIV, UDNJosé Luis López Salido, Raúl Guzmán, Carlos Pavón, Ramsés Sandoval
World Feed: Dan Roebuck, Matt Jackson
SiriusXM FC: Carter Baum, Steve Davis
UDN Radio

5 PM- Vancouver Whitecaps FC vs. Philadelphia Union
TSN 1, 4: Peter Schaad, Paul Dolan, Stu Walters
WPHL: JP Dellacamera, Tommy Smyth

6 PM- Atlanta United vs. Colorado Rapids
FS SE: Kevin Egan, Dan Gargan, Jillian Sakovits
ALT: Richard Fleming, Marcelo Balboa
SiriusXM FC: Mike Conti, Jason Longshore

7 PM- New York Red Bulls vs. FC Cincinnati
MSG; TSN 1, 4: Steve Cangialosi, Shep Messing, Michelle Gingras
WSTR: Tom Gelehrter, Kevin McClosky, Lindsay Patterson

8:30 PM- Houston Dynamo vs. Columbus Crew SC
KUBE: Glenn Davis, Eddie Robinson, Cindy Burbano
FS STO: Neil Sika, Dwight Burgess

8:30 PM- Sporting Kansas City vs. New England Revolution
FS KC+, FS MW+, SiriusXM FC: Nate Bukaty, Matt Lawrence, Carter Augustine
NBCS BOS: Brad Feldman, Paul Mariner

Sunday, April 28
12:30 PM- Montreal Impact vs. Chicago Fire
ESPN+: Dan Kelly, Frank Klopas, Brittany Arnold

1:30 PM- Minnesota United FC vs. D.C. United
FS1: John Strong, Alexi Lalas, Katie Witham
FS GoAlejandro Luna, Martin Zúñiga
FS Match Pass: Bill Leslie, Sam Parkin
SiriusXM FC: Callum Williams, Kyndra de St. Aubin, Jamie Watson 

3:30 PM- Seattle Sounders FC vs. Los Angeles FC
ESPN: Jon Champion, Taylor Twellman
ESPNDEPRichard Méndez, Alex Pareja
SiriusXM FC: Matt Johnson, Kasey Keller 

8 PM- LA Galaxy vs. Real Salt Lake
SPEC: Joe Tutino, Cobi Jones, Megan Reza
KMYU: David James, Brian Dunseth, Samantha Yarock
SiriusXM FC: Christian Miles

Wednesday, May 1
7:30 PM- Philadelphia Union vs. FC Cincinnati
WPHL: JP Dellacamera, Tommy Smyth, Marisa Pilla
WSTR, SiriusXM FC: Tom Gelehrter, Kevin McCloskey, Lindsay Patterson

Saturday, April 27, 2019

2018-19 NBA Playoffs 2nd Round (Conference Semifinals) National TV and Radio Schedule


Canadian TV schedule posted ASAP. 

CONFERENCE SEMIFINALS

EASTERN CONFERENCE
TORONTO RAPTORS VS. PHILADELPHIA 76ERS

Game 1: Saturday, April 27- 7:30 PM- at Toronto
TNTIan Eagle, Greg Anthony, Rosalyn Gold-Onwude
SNET: Matt Devlin, Leo Rautins
ESPN Radio: Marc Kestecher, Kara Lawson

Game 2: Monday, April 29- 8 PM- at Toronto
TNTIan Eagle, Greg Anthony, Rosalyn Gold-Onwude 
TSN 1, 3, 4, 5: Matt Devlin, Jack Armstrong
ESPN Radio: Marc Kestecher, Kara Lawson

Game 3: Thursday, May 2- 8 PM- at Philadelphia
ESPN: Mike Breen, Jeff Van Gundy, Mark Jackson, Lisa Salters 
SNET: Matt Devlin, Leo Rautins
ESPNDEP

Game 4: Sunday, May 5- 3:30 PM- at Philadelphia
ABC: Mark Jones, Hubie Brown, Israel Gutierrez 
TSN 1, 4, 5Matt Devlin, Jack Armstrong
ESPN Radio: Marc Kestecher, P.J. Carlesimo 

Game 5: Tuesday, May 7- 8 PM- at Toronto
TNT: Ian Eagle, Greg Anthony, Rosalyn Gold-Onwude 
SNET: Matt Devlin, Leo Rautins

Game 6: Thursday, May 9- 8 PM- at Philadelphia
ESPN: Dave Pasch, Doris Burke, Tom Rinaldi 
TSN 1, 3, 4, 5: Matt Devlin, Jack Armstrong 

Game 7: Sunday, May 12- 7 PM- at Toronto
TNTKevin Harlan, Greg Anthony, Rosalyn Gold-Onwude 

SNETMatt Devlin, Leo Rautins

MILWAUKEE BUCKS VS. BOSTON CELTICS

Game 1: Sunday, April 28- 1 PM- at Milwaukee
ABC; TSN 1, 4: Mark Jones, Hubie Brown, Lisa Salters
ESPNDEP+

Game 2: Tuesday, April 30- 8 PM- at Milwaukee
TNT; TSN 1, 3, 4, 5: Marv Albert, Chris Webber, Kristen Ledlow 

Game 3: Friday, May 3- 8 PM- at Boston
ESPN; TSN 4, 5Mark Jones, Hubie Brown, Cassidy Hubbarth 
ESPN Radio: Marc Kestecher, P.J. Carlesimo 

Game 4: Monday, May 6- 7 PM- at Boston
TNT: Marv Albert, Chris Webber, Kristen Ledlow 
ESPN RadioMarc Kestecher, P.J. Carlesimo 

Game 5: Wednesday, May 8- 8 PM- at Milwaukee
TNT; TSN 1, 3: Marv Albert, Chris Webber, Kristen Ledlow 

Game 6: Friday, May 10- TBA- at Boston

Game 7: Monday, May 13- TBA- at Milwaukee

WESTERN CONFERENCE
GOLDEN STATE WARRIORS VS. HOUSTON ROCKETS

Game 1: Sunday, April 28- 3:30 PM- at Oakland
ABC; TSN 1, 4: Mike Breen, Jeff Van Gundy, Mark Jackson, Doris Burke
ESPNDEP+
ESPN Radio: Adam Amin, P.J. Carlesimo

Game 2: Tuesday, April 30- 10:30 PM- at Oakland
TNT; TSN 1, 5: Kevin Harlan, Reggie Miller, Allie LaForce 
ESPN Radio: Adam Amin, P.J. Carlesimo

Game 3: Saturday, May 4- 8:30 PM- at Houston
ABC; TSN 1, 3Mike Breen, Jeff Van Gundy, Mark Jackson, Lisa Salters 
ESPN Radio: Sean Kelley, Jon Barry 

Game 4: Monday, May 6- 9:30 PM- at Houston
TNT: Kevin Harlan, Reggie Miller, Allie LaForce 
ESPN RadioSean Kelley, Jon Barry 

Game 5: Wednesday, May 8- 10:30 PM- at Oakland
TNT; TSN 1, 3: Kevin Harlan, Reggie Miller, Allie LaForce 

Game 6: Friday, May 10- 9 PM- at Houston
ESPNMike Breen, Jeff Van Gundy, Mark Jackson, Lisa Salters 
ESPNDEP
ESPN RadioAdam Amin, Jon Barry

Game 7: Sunday, May 12- TBA- at Oakland

DENVER NUGGETS VS. PORTLAND TRAIL BLAZERS

Game 1: Monday, April 29- 10:30 PM- at Denver
TNT; SNET: Brian Anderson, Kevin McHale, Dennis Scott 

Game 2: Wednesday, May 1- 9 PM- at Denver
TNT; TSN 1, 4Brian Anderson, Kevin McHale, Dennis Scott 

Game 3: Friday, May 3- 10:30 PM at Portland
ESPN; TSN 5Dave Pasch, Doris Burke, Tom Rinaldi 

Game 4: Sunday, May 5- 7 PM- at Portland
TNT; SNETBrian Anderson, Kevin McHale, Dennis Scott 

Game 5: Tuesday, May 7- 10:30 PM- at Denver
TNTTSN 1, 4, 5: Brian Anderson, Kevin McHale, Dennis Scott 

Game 6: Thursday, May 9- 10:30 PM- at Portland
ESPN; SNET: Mark Jones, Hubie Brown, Cassidy Hubbarth 
ESPNDEP

Game 7: Sunday, May 12- 3:30 PM- at Denver
ABCTSN 1, 3, 4, 5Mike Breen, Jeff Van Gundy, Mark Jackson, Doris Burke 

ESPN RadioAdam Amin, Jon Barry 

2018-19 Serie A Matchday 34 TV & Streaming Schedule


Saturday, April 27
9 AM- Bologna CFC vs. Empoli FC
ESPN+: Marco Palmieri

Noon- AS Roma vs. Cagliari Calcio
ESPNews: Mark Donaldson, Matteo Bonetti
ESPNDEP+Ricardo Ortiz, Andrés Agulla
World Feed: Patrick Kendrick

2:30 PM- FC Internazionale Milano vs. Juventus FC
ESPN+: Dave Farrar, Tony Dorigo 

Sunday, April 28
6:30 AM- Frosinone Calcio vs. SSC Napoli
ESPN+: Thomas Lawrence

9 AM- AC ChievoVerona vs. Parma Calcio 1913
ESPN+: Sheridan Bird

9 AM- SPAL 2013 vs. Genoa CFC
ESPN+: Patrick Tarroni

Noon- UC Sampdoria vs. SS Lazio
ESPN+: Simon Brotherton, Don Hutchison 

2:30 PM- Torino FC vs. AC Milan
ESPN+: Steve Banyard, Garry Birtles 

Monday, April 29
1 PM- Atalanta BC vs. Udinese Calcio
ESPN+: Andrew Pickering

3 PM- ACF Fiorentina vs. US Sassuolo Calcio
ESPN+: Owen Neilson

Friday, April 26, 2019

2019 NHL Playoffs 2nd Round (Conference Semifinals) TV & National Radio Schedule


CONFERENCE SEMIFINALS

EASTERN CONFERENCE 
BOSTON BRUINS VS. COLUMBUS BLUE JACKETS 

Game 1: Thursday, April 25- 7 PM- at Boston
NBCSN: Mike Emrick, Mike Milbury, Brian Boucher 

Game 2: Saturday, April 27- 8 PM- at Boston
NBC: Mike Emrick, Mike Milbury, Brian Boucher 
Westwood One/NBC Sports Radio: Steve Goldstein, Kelly Chase 

Game 3: Tuesday, April 30- 7 PM- at Columbus
NBCSN: Mike Emrick, Mike Milbury, Brian Broucher

Game 4: Thursday, May 2- 7:30 PM- at Columbus
NBCSN: Mike Emrick, Mike Milbury, Brian Boucher 

Game 5: Saturday, May 4- 7:15 PM- at Boston
NBC: Mike Emrick, Mike Milbury, Brian Boucher 
Westwood One/NBC Sports Radio: John Wiedeman, Billy Jaffe 

Game 6: Monday, May 6- 7 PM- at Columbus
NBCSN: Mike Emrick, Mike Milbury, Brian Boucher 

Game 7: Wednesday, May 8- TBA- at Boston

NEW YORK ISLANDERS VS. CAROLINA HURRICANES 

Game 1: Friday, April 26- 7 PM- at New York
NBCSN: John Forslund, Eddie Olczyk, Brian Boucher 

Game 2: Sunday, April 28- 3 PM- at New York
NBC: John Forslund, Eddie Olczyk, Brian Boucher 
Westwood One/NBC Sports Radio: Sam Rosen, Colby Cohen 

Game 3: Wednesday, May 1- 7 PM- at Carolina
NBCSN: John Forslund, AJ Mleczko, Brian Boucher 

Game 4: Friday, May 3- 7 PM- at Carolina
NBCSN: John Forslund, AJ Mleczko, Brian Boucher 

Game 5: Sunday, May 5- 7 PM- at New York
NBCSN:

Game 6: Tuesday, May 7- TBA- at Carolina

Game 7: Wednesday, May 8- TBA- at New York

WESTERN CONFERENCE 
ST. LOUIS BLUES VS. DALLAS STARS

Game 1: Thursday, April 25- 9:30 PM- at St. Louis
NBCSN: Brendan Burke, AJ Mleczko, Pierre McGuire 

Game 2: Saturday, April 27- 4 PM- at St. Louis
NBC: Kenny Albert, AJ Mleczko, Pierre McGuire 

Game 3: Monday, April 29- 8 PM- at Dallas
NBCSN: Kenny Albert, AJ Mleczko, Pierre McGuire 

Game 4: Wednesday, May 1- 9:30 PM- at Dallas 
NBCSN: Kenny Albert, Kendall Coyne-Schofield, Pierre McGuire 
Westwood One/NBC Sports Radio: Ralph Strangis, Darren Pang 

Game 5: Friday, May 3- 9:30 PM- at St. Louis
NBCSNKenny Albert, Kendall Coyne-Schofield, Pierre McGuire

Game 6: Sunday, May 5- 3 PM- at Dallas
NBC: Kenny Albert, AJ Mleczko, Pierre McGuire 

Game 7: Tuesday, May 7- 8 PM- at St. Louis
NBCSN: Kenny Albert, Eddie Olczyk, Pierre McGuire 
Westwood One/NBC Sports Radio: Derek Willis, Kelly Chase 

SAN JOSE SHARKS VS. COLORADO AVALANCHE 

Game 1: Friday, April 26- 10 PM- at San Jose
NBCSN: Brendan Burke, Joe Micheletti, Pierre McGuire 

Game 2: Sunday, April 28- 7:30 PM- at San Jose
NBCSN: Brendan Burke, Joe Micheletti, Pierre McGuire 

Game 3: Tuesday, April 30- 10 PM- at Denver
NBCSN: Chris Cuthbert, Joe Micheletti, Pierre McGuire

Game 4: Thursday, May 2- 10 PM- at Denver
NBCSN: Chris Cuthbert, Joe Micheletti, Pierre McGuire 
Westwood One/NBC Sports Radio: Dave Goucher, Jim Fox

Game 5: Saturday, May 4- 10 PM- at San Jose
NBCSN: Chris Cuthbert, Joe Micheletti, Pierre McGuire 

Game 6: Monday, May 6- 10 PM- at Denver
NBCSNChris Cuthbert, Joe Micheletti, Pierre McGuire 
Westwood One/NBC Sports RadioRalph Strangis, Pat Micheletti 

Game 7: Wednesday, May 8- 9 PM- at San Jose
NBCSN: Chris Cuthbert, Joe Micheletti, Pierre McGuire 
Westwood One/NBC Sports Radio: Jack Michaels, Jim Fox 

2018-19 Premier League Matchday 36 TV, Radio, & Streaming Schedule


Friday, April 26
3 PM- Liverpool vs. Huddersfield Town 
NBCSN: Arlo White, Lee Dixon 
World FeedPeter Drury, Jim Beglin 
UNVSO: Sammy Sadovnik, Carlos Hermosillo 
talkSPORT/tuneIN: James Fielden, Dave Kitson

Saturday, April 27
7:30 AM- Tottenham Hotspur vs. West Ham United
NBCSN: Peter Drury, Kevin Kilbane 
UNVSOCopán Álvarez, Manuel Sol
talkSPORT/tuneIN: John Anderson, Clive Walker

10 AM- Fulham vs. Cardiff City 
NBCSN: Ian Darke, Matt Holland 
talkSPORT/tuneIN: Russell Hargreaves, Clive Walker

10 AM- Southampton vs. Bournemouth
CNBC: Gary Taphouse, Efan Ekoku 
talkSPORT/tuneIN: Chris Chapel 

10 AM- Crystal Palace vs. Everton 
NBCS Gold: Tony Jones, Garry Birtles 
talkSPORT/tuneIN: Andrew Self 

10 AM- Watford vs. Wolverhampton Wanderers 
NBCS Gold: Rob Palmer, Tony Gale
talkSPORT/tuneIN: Matt Davies-Adams 

12:30 PM- Brighton and Hove Albion vs. Newcastle United 
NBC: Arlo White, Lee Dixon 
World Feed: Jim Proudfoot, Matthew Upson
talkSPORT/tuneIN: Tom Rennie, Paul Mortimer 

Sunday, April 28
7 AM- Leicester City vs. Arsenal
NBCSN: Joe Speight, Matt Holland 
talkSPORT/tuneIN: Andrew Self, Shaun Derry

9:05 AM- Burnley vs. Manchester City 
NBCSNClive Tyldesley, Leon Osman 
World FeedPeter Drury, Andy Townsend 
UNVSOCopán Álvarez, Eduardo Biscayart 
talkSPORT/tuneIN: Alex Crook, Steve Lomas

11:30 AM- Manchester United vs. Chelsea
NBCSN: Arlo White, Lee Dixon, Graeme le Saux 
World Feed: Jim Proudfoot, Jim Beglin 
TELEAndrés Cantor, Manuel  Sol 
talkSPORT/tuneIN: John Anderson, Daniel Gabbidon 

2019 D1A College Rugby Playoffs Semifinals TV & Streaming Schedule


Saturday, April 27
3 PM- Cal at Saint Mary's 
CBSSN, FloRugby: Colin Hawley, Madison Hughes

5:30 PM- Lindenwood at Life 
CBSSN, FloRugby: Brian Vizard, Katie Wurst

2018-19 Bundesliga Matchday 31 TV & Streaming Schedule


Friday, April 26
2:30 PM- FC Augsburg vs. Bayer 04 Leverkusen
FS2, SNET World: Kevin Hatchard, Mark Schwarzer
UDN: Luis Omar Tapia, Diego Balado, Hristo Stoichkov
Amazon: Elliot Richardson

Saturday, April 27
9:20 AM- Konferenz
Amazon: Toby Gilles 

9:30 AM- Borussia Dortmund vs. FC Schalke 04
FS2, SNET World: Derek Rae, Steffen Freund
UniMás, UDNLuis Omar Tapia, Iván Zamorano 
Amazon: Dan Wheeler 

9:30 AM- Eintracht Frankfurt vs. Hertha BSC Berlin
FSPPhil Bonney, Mark Schwarzer
FXDEP: Rodolfo Landeros, John Laguna, Mariano Trujillo
Amazon: Richard Wolfenden 

9:30 AM- RB Leipzig vs. FC Schalke 04
FS Match Pass: Kevin Hatchard
Amazon: Adam Inker 

9:30 AM- Hannover 96 vs. 1. FSV Mainz 05
FS Match Pass: Chris Sharples
Amazon: Jon Howick 

9:30 AM- Fortuna Düsseldorf vs. SV Werder Bremen
FS Match Pass: Garry Preston
Amazon: Mike McKenna 

12:30 PM- VfB Stuttgart vs. Borussia Mönchengladbach
FS2, SNET World: Dan O'Hagan, Kevin McKenna
UDNXavier Sol, Hristo Stoichkov 
Amazon: Toby Gilles 

Sunday, April 28
9:30 AM- TSG 1899 Hoffenheim vs. VfL Wolfsburg
FS1: Keith Costigan, Ian Joy 
FS Match Pass: Mark Scott, Lutz Pfannensteil
FXDEP: Rodolfo Landeros, Alvaro Izquierdo 
Amazon: Toby Gilles 

Noon- 1. FC Nürnberg vs. FC Bayern München
FS2: Phil Bonney, Steffen Freund
FXDEP: John Laguna, Mariano Trujillo 
Amazon: Kevin Hatchard

Wednesday, April 24, 2019

2019 Major League Rugby Week 14 National TV & Streaming Schedule


Friday, April 26
9:30 PM- Rugby United New York at Glendale Raptors
Facebook (CA)/CBSSN: Dan Power, Dan Lyle, Stacy Paetz

Saturday, April 27
8 PM- Austin Elite Rugby at Utah Warriors
Facebook (CA)/CBSSN: Marc Stcherbina, Brian Hightower, Stacy Paetz 

Sunday, April 28
1 PM- Seattle Seawolves at Toronto Arrows
Facebook (CA)/ESPN+: Lincoln Rose, Kit McConnico, Sarah Davis

7 PM- San Diego Legion at Houston Sabercats
Facebook: Lincoln Rose, Kit McConnico, Sarah Gonzales

Monday, April 22, 2019

2018-19 Coppa Italia Semifinals Leg 2 Streaming Schedule


Wednesday, April 24
2:45 PM- AC Milan vs. SS Lazio
ESPN+, Flo FC (CAN): Patrick Kendrick

Thursday, April 25
2:45 PM- Atalanta BC vs. ACF Fiorentina
ESPN+, Flo FC (CAN): Owen Neilson 

2018-19 DfB Pokal Semifinals US & Canada TV & Streaming Schedule


Tuesday, April 23
2:45 PM- Hamburger SV vs. RB Leipzig
ESPNews: Adrian Healey, Kate Markgraf 
ESPNDEP: Fernando Palomo, Barak Fever
ESPN3 archive/YouTube- German Football (CAN)Phil Bonney, Steffen Freund

Wednesday, April 24
2:45 PM- SV Werder Bremen vs. FC Bayern München
ESPNews: Adrian Healey, Kate Markgraf 
ESPNDEP: Fernando Palomo, Barak Fever 
ESPN3 archive/YouTube- German Football (CAN)Kevin Hatchard, Patrick Owomoyela

2019 CONCACAF Champions League Finals, Leg 1 TV & Streaming Schedule


Tuesday, April 23
10 PM- Tigres UANL vs. CF Monterrey
Yahoo!, TSN2: Tyler Terens, Juan Arango
UDNAldo Farías, Raúl Guzmán, Marc Crosas, Emanuel "Tito" Villa, Aldo de Nigris, Andrés Vaca, Vladimir García
UDN RadioDiego Peña, Julio César Quintanilla, Reinaldo Navia

2019 Major League Rugby Weeks 12 & 13 National TV & Streaming Schedule


Saturday, April 13
3 PM- Utah Warriors at NOLA Gold
Facebook (CA)/ESPN+Scott Alexander, Geoff Ormsby, Ben Tarr

6 PM- Seattle Seawolves at Houston Sabercats
Facebook: Lincoln Rose, Kit McConnico, Austyn Iven

Sunday, April 14
1 PM- San Diego Legion at Rugby United New York
Facebook (CA)/ESPN+: John Broker, Stephen Lewis, Phaidra Knight

Saturday, April 20
5 PM- Glendale Raptors at San Diego Legion
Facebook (CA)/ESPN+: Marc Stcherbina, Brian Hightower, Stacy Paetz

7:30 PM- Utah Warriors at Rugby United New York
Facebook (CA)/CBSSN: Dan Power, Dan Lyle, Dani Wexelman 

Sunday, April 21
2 PM- Houston Sabercats at Toronto Arrows
Facebook (CA)/ESPN+: Lincoln Rose, Kit McConnico, Sarah Davis 

10 PM- NOLA Gold at Seattle Seawolves
Facebook (CA)/CBSSNDallen Stanford, Brian Hightower, Stacy Paetz