Tuesday, October 31, 2017

2017-18 UEFA Champions Matchday 4 TV & Streaming Schedule


Tuesday, October 31
3:30 PM- Multimatch 90
FSP: Ross Dyer

3:45 PM- Manchester United vs. SL Benfica
FS1: Simon Brotherton, Paul Parker

3:45 PM- AS Roma vs. Chelsea FC
FS2: Jonathan Pearce, Stewart Robson

3:45 PM- Celtic FC vs. FC Bayern Munich 
FSN: Jim Proudfoot 

3:45 PM- Olympiacos FC vs. FC Barcelona
Facebook: Brian Dunseth, Mario Melchiot
FS Match Pass: Kevin Keatings

3:45 PM- Paris Saint-Germain FC vs. RSC Anderlecht
ESPN3: Tony Jones

3:45 PM- Sporting CP vs. Juventus FC
ESPN3: Phil Blacker

3:45 PM- Atlético Madrid vs. Qarabağ FC
ESPN3: Joe Speight 

3:45 PM- FC Basel vs. PFC CSKA Moscow
ESPN3: Dan Mason

Wednesday, November 1
1 PM- Beşiktaş JK vs. AS Roma
FS2: Dan O'Hagan

3:30 PM- Multimatch 90
FSPRoss Dyer

3:45 PM- Tottenham Hotspur FC vs. Real Madrid
FS1: Martin Tyler, Clive Allen 

3:45 PM- SSC Napoli vs. Manchester City FC
FS2: Guy Mowbray, Danny Higginbotham 

3:45 PM- Liverpool FC vs. NK Maribor
FSN: Nigel Adderley

3:45 PM- FC Porto vs. RB Leipzig
Facebook: Brian Dunseth, Mario Melchiot 
FS Match PassMartin Fisher  

3:45 PM- Sevilla FC vs. FC Spartak Moskva
ESPN3: Ben Andrews 

3:45 PM- Borussia Dortmund vs. Apoel Nicosia
ESPN3: Dave Farrar 

3:45 PM- FC Shakhtar Donetsk vs. Feyenoord
ESPN3: Gary Taphouse

Monday, October 30, 2017

2017-18 College Football Week 10 TV & National Radio Schedule


Missing assignments will be filled in when games notes with that information become available.

Tuesday, October 31
8 PM- Miami-OH at Ohio (ESPN2) Mike Corey, Rocky Boiman

8 PM- Bowling Green at Kent State (ESPNU) Dave LaMont, Ray Bentley

Wednesday, November 1
8 PM- Central Michigan at Western Michigan (ESPN2) Chris Cotter, Desmond Howard, Quint Kessenich

Thursday, November 2
6 PM- Northern Illinois at Toledo (ESPNU) Mike Couzens, Tom Luginbill

6 PM- Ball State at Eastern Michigan (CBSSN) Jason Horowitz, Aaron Murray, Cassie McKinney 

8 PM- Navy at Temple (ESPN) Dave Flemming, Mike Golic, Mike Golic Jr., Laura Rutledge

9:15 PM- Idaho at Troy (ESPNU) Mark Neely, Jay Walker

Friday, November 3
6 PM- Marshall at FAU (CBSSN) Dave Ryan, Corey Chavous, Melanie Collins

8 PM- Memphis at Tulsa (ESPN2) Adam Amin, Dusty Dvoracek, Molly McGrath

8 PM- Brown at Yale (NBCSN) Todd Harris, Ross Tucker

9:30 PM- UCLA at Utah (FS1) Chris Myers, Ben Leber

Saturday, November 4
Noon- Penn State at Michigan State (FOX) Joe Davis, Brady Quinn, Bruce Feldman
(Touchdown Radio) Brett Dolan, Gino Torretta

Noon- Wisconsin at Indiana (ABC, ESPN3) Dave Pasch, Greg McElroy, Tom Luginbill

Noon- Auburn at Texas A&M (ESPN) Beth Mowins, Anthony Becht, Rocky Boiman
(ESPN Radio) Kevin Winter, Dusty Dvoracek

Noon- Florida at Missouri (ESPN2) Jason Benetti, Kelly Stouffer, Kris Budden

Noon- Western Kentucky at Vanderbilt (ESPNU) Mike Couzens, John Congemi

Noon- Kansas State at Texas Tech (FS1) Kevin Fitzgerald, Evan Moore

Noon- UMass at Mississippi State (SEC) Taylor Zarzour, Andre Ware, Olivia Harlan

Noon- Baylor at Kansas (FSN) Jeff Levering, Brian Baldinger, Lesley mcCaslin

Noon- East Carolina at Houston (CBSSN) John Sadak, Randy Cross, Tina Cervasio

Noon- Illinois at Purdue (BTN) Cory Provous, J Leman

12:20 PM- Syracuse at Florida State (ACC Net, ACC Extra) Tom Werme, Dave Archer, D.J. Shockley

1 PM- Harvard at Columbia (ELVN, Twitter) Bill Spaulding, Jack Ford, Seth Cantor

1 PM- Richmond at Villanova (FCS Atlantic) Matt Janus, Ken Dunek

1 PM- Holy Cross at Fordham (Stadium, Twitter, PLN) Matt Martucci, Andy Gresh

1 PM- Princeton at Penn (NBCS PHIL+) Joe Tordy, Jason "Coffee" Jones

1 PM- Campbell at Davidson (7C) Chris Hemeyer, Jay Sonnhalter, Erin Summers

1 PM- Marist at Dayton (SPEC OH, Facebook) Mike Hartsock, Jared Phillips

1:30 PM- Charleston Southern at Gardner-Webb (7C, Big South Net) Mark Bryant, Harold Nichols

2 PM- South Dakota at Northern Iowa (Panther SN, ESPN3) Brad Wells, Justin Surrency

2 PM- Kennesaw State at Montana State (SWX MT, Pluto TV 238) Chris Byers, Mike Callaghan, Kyle Sherman

3 PM- Georgia Tech at Virginia (ACC RSN, ACC Extra) Wes Durham, James Bates, Rebecca Kaple

3 PM- North Dakota State at South Dakota State (Midco SN, ESPN3) Tom Nieman, Hank McCall, Carla Metts
(NBC ND) Brian Shawn, Lee Timmerman, Ryan Gellner

3:30 PM- Stanford at Washington State (FOX) Justin Kutcher, Petros Papadakis, Mark Helfrich

3:30 PM- Clemson at NC State (ABC, ESPN3) Joe Tessitore, Todd Blackledge, Holly Rowe

3:30 PM- South Carolina at Georgia (CBS) Carter Blackburn, Aaron Taylor, Rick Neuheisel, John Schriffen

3:30 PM- Wake Forest at Notre Dame (NBC) Mike Tirico, Doug Flutie, Kathryn Tappen
(IMG) Don Criqui, Allen Pinkett, Jack Nolan

3:30 PM- Ohio State at Iowa (ESPN) Steve Levy, Brian Griese, Todd McShay

3:30 PM- Iowa State at West Virginia (ESPN2) Mike Patrick, Tommy Tubberville, Paul Carcattera

3:30 PM- USF at Connecticut (ESPNU) Dave LaMont, Ray Bentley

3:30 PM- Maryland at Rutgers (BTN) Brandon Gaudin, Glen Mason, Elise Menaker

3:30 PM- Northwestern at Nebraska (BTN) Kevin Kugler, Matt Millen, Lisa Byington

3:30 PM- Army West Point at Air Force (CBSSN) Ben Holden, Jay Feely, Lauren Gardner

3:30 PM- Duquesne at Liberty (Flames SN, Big South Net) Mike Tilley, Matt Warner, Rett McGibbon

4 PM- Oklahoma at Oklahoma State (FS1) Gus Johnson, Joel Klatt, Jenny Taft
(Compass Media) Jesse Agler, Chad Brown

4 PM- Ole Miss at Kentucky (SEC) Dave Neal, Matt Stinchcomb, Dawn Davenport

4 PM- Coastal Carolina at Arkansas (SEC Alt) Mike Morgan, Barrett Jones

4 PM- Weber State at Eastern Washington (SWX WA, Pluto TV 234) Sam Adams, Bill Ames

4 PM- Murray State at Jacksonville State (WEAC, OVC DN) Mickey Shadrix, Butch Barker

4:30 PM- Houston Baptist at Nicholls (ELVN, SLC DN) Ken Berthelot, Wayde Keiser

5 PM- Oregon State at Cal (P12, P12 BAY, P12 OR) Ted Robinson, Yogi Roth, Jill Savage

5:30 PM- Utah State at New Mexico (ATT SN, MW Net) Drew Goodman, Sed Bonner, Brad Thompson

5:30 PM- Northern Arizona at Montana (RS NW, Audience) Tom Glasgow, Jason Stiles, Jen Mueller

6 PM- Hawaii at UNLV (SPEC HI PPV, Stadium App) Robert Kekaula, Rich Miano

7 PM- Nevada at Boise State (ESPNU) Clay Matvick, Kirk Morrison

7 PM- Colorado State at Wyoming (CBSSN) Rich Waltz, Adam Archuleta, Jenny Dell

7 PM- UTSA at FIU (Stadium, Facebook) Ron Thulin, Max Starks, Madi Morris

7 PM- Southeastern Louisiana at McNeese (CST, ESPN3) Lyn Rollins, Rene Nadeau, Carley McCord 

7:15 PM- Texas at TCU (ESPN) Bob Wischusen, Brock Huard, Allison Williams

7:15 PM- UCF at SMU (ESPN2) Anish Shroff, Ahmad Brooks, Roddy Jones

7:30 PM- Minnesota at Michigan (FOX) Tim Brando, Spencer Tillman, Holly Sonders
(Sports USA) Josh Appel, Doug Plank

7:30 PM- Southern Miss at Tennessee (SEC) Tom Hart, Jordan Rodgers, Cole Cubelic

7:30 PM- UTEP at Middle Tennessee (beIN) Mike Gleason, Brett Romberg, Michelle Gingras

8 PM- Virginia Tech at Miami-FL (ABC, ESPN3) Chris Fowler, Kirk Herbstreit, Maria Taylor
(Westwood One) Jason Horowitz, Derek Rackley

8 PM- LSU at Alabama (CBS) Brad Nessler, Gary Danielson, Allie LaForce
(Compass Media) Gregg Daniels, Dale Hellestrae

9 PM- Colorado at Arizona State (P12, P12 AZ, P12 MTN) Roxy Bernstein, Anthony Herron, Lewis Johnson

9 PM- Northern Colorado at Sacramento State (ELVN, Pluto TV 230) Bill Doleman, Darius Walker

10 PM- Oregon at Washington (FS1) Aaron Goldsmith, A.J. Hawk, Danny Kanell
(ESPN Radio) Bill Rosinski, David Norrie, Ian Fitzsimmons

10:30 PM- San Diego State at San Jose State (ESPNU) Kevin Brown, Rene Ingoglia

10:45 PM- Arizona at USC (ESPN) Mark Jones, Rod Gilmore, Quint Kessenich

10:45 PM- BYU at Fresno State (ESPN2) Roy Philpott, Tom Ramsey
(BYU Radio) Greg Wrubell, Marc Lyons, Nate Meikle

WatchESPN exclusives
Noon- Sacred Heart at Bryant (ESPN3) Paul Dottino, Kevin Gilbride

Noon- VMI at East Tennessee State (ESPN3) David Jackson, Mark Hutsell, Kasey Marler

1 PM- Western Illinois at Illinois State (ESPN3) Adam Seidel, Danan Hughes, Kelly Burke

1 PM- Youngstown State at Indiana State (ESPN3) Corey Clark

1 PM- Valparaiso at Jacksonville (ESPN3) Scott Manze, David Lamm

1 PM- Presbyterian at Monmouth (ESPN3) Matt Harmon, Todderick Hunt

1:30 PM- Chattanooga at Wofford (ESPN3) Mark Hauser, Thom Henson, Van Hipp

2 PM- Missouri State at Southern Illinois (ESPN3) Darren Kinnard, Mike Trude, Connor Onion

2 PM- Western Carolina at The Citadel (ESPN3) Matt Dean, James Riley

2 PM- Incarnate Word at Sam Houston State (ESPN3) Tom Franklin, John Harris

2:30 PM- Austin Peay at Tennessee Tech (ESPN3) Kevin Ingram, Bob Belvin

3 PM- Georgia State at Georgia Southern (ESPN3) Matt Stewart, Tyoka Jackson

3 PM- Appalachian State at UL Monroe (ESPN3) Jim Barbar, Watson Brown

3 PM- New Mexico at Texas State (ESPN3) David Saltzman, Stanford Routt

3 PM- Samford at Mercer (ESPN3) Frank Malloy, Conrad Nix, Kristin Banks

3:30 PM- Charlotte at Old Dominion (ESPN3) Ted Alexander, Andy Mishaw, Doug Ripley

4 PM- Cincinnati at Tulane (ESPN3) Shawn Kenney, Wayne Gandy

4 PM- UL Lafayette at South Alabama (ESPN3) Dave Weekley, Forrest Conoly

4 PM- Butler at Stetson (ESPN3) Evan Weston, Tom James

7 PM- Central Arkansas at Lamar (ESPN3) Sam Levitt, Lemont Williams

Other Free Streams
Noon- Lehigh at Bucknell (PLN) Doug Birdsong, Kevin Herr

Noon- St. Francis-PA at Central Connecticut State (NEC Front Row) Bruce Biel, Marc Robbins

Noon- Robert Morris at Wagner (NEC Front Row) Pete Mundo, John Jastremski

1 PM- Albany at Stony Brook (Wolfie Vision) Josh Caray, Curt Hylton, Brian Miller

2 PM- Delaware at Maine (CS LIVE) Scott Sudikoff, Brandon Noble

2 PM- Lafayette at Georgetown (PLN) Jeremy Huber, Mike Nebrich, Emory Hunt, Amanda Kuhl

2 PM- UT Martin at Southeast Missouri (OVC DN) Erik Sean, Rick Wieser, Todd Bonacki

2 PM- Eastern Kentucky at Eastern Illinois (OVC DN) Mike Bradd, Jack Ashmore

2 PM- New Hampshire at William & Mary (CAA TV) Jay Colley, Pete Clawson, Mike Leach

2 PM- Towson at Elon (CAA TV) Taylor Durham, Matt Krause

2 PM- Texas Southern at Mississippi Valley State (YouTube) Lee Hall, Darwin Cannon, Tyji Hawkins

3 PM- Virginia Lynchburg at Tennessee State (OVC DN) Howard Gentry Jr., Derek Fleming

3 PM- Alabama State at Jackson State (Livestream) Rob Jay, Darrell Asberry

3:30 PM- North Texas at Louisiana Tech (Facebook) Jason Knapp, Eric Davis, Shae Peppler

3:30 PM- Grambling at UAPB (YouTube-TD) Tim Stubbs, TyRece Boone

4:30 PM- UC Davis at Idaho State (Pluto TV 243) Mark Liptak, Jerry Miller

5 PM- Drake at San Diego (TheW.tv) Jack Cronin

8 PM- North Dakota at Southern Utah (Pluto TV 236) Art Challis, Devin Dixon

9 PM- Portland State at Cal Poly (Pluto TV 244) Chris Sylvester, Alex Clupper

Subscription Streams
Noon- James Madison at Rhode Island (CS LIVE) Steve McDonald, Terry Lynch

1 PM- NC Central at Hampton (Pirate TV) Richie Summerville, Jay Lang

1 PM- North Carolina A&T at Norfolk State (Spartan Showcase) Ross Gordon, Maguell Davis

1:30 PM- Cornell at Dartmouth (Ivy League Net) Adam Giardino, Wayne Young

3 PM- Rice at UAB (CUSA.TV) David Crane, Steve Irvine, Trey Raglund

3 PM- Alabama A&M at Alcorn State (Braves All-Access) Charles Edmond, Chris Terry

4 PM- Morgan State at Bethune-Cookman (CatEye Network) Nolan Alexander, Larry Wesley

5 PM- Prairie View A&M at Southern (Jags All-Access) Chris Powers, Gerald Kimball, Eric Randall 

5 PM- Delaware State at Savannah State (Savannah State All-Access) Spencer Turkin, Curtis Foster, Terry Hones

5 PM- Abilene Christian at Northwestern State (Demon TV) Patrick Netherton, Richard deVargas, Tony Taglavore

2017-18 NHL Week 5 National TV Schedule


Wednesday, November 1
8 PM- Philadelphia at Chicago (NBCSN) Mike Emrick, Eddie Olczyk, Pierre McGuire

10:30 PM- Nashville at San Jose (NBCSN) Randy Hahn, Bret Hedican

Friday, November 3
9 PM- New Jersey at Edmonton (NHL) Kevin Quinn, Drew Remenda, Gene Principe

Saturday, November 4
7 PM- Toronto at St. Louis (NHL) Jim Hughson, Craig Simpson, Kyle Bukauskas

7 PM- Washington at Boston (NHL) Jack Edwards, Andy Brickley, Alex Kraemer

Sunday, November 5
7 PM- Montreal at Chicago (NHL) Paul Romanuk, Gary Galley, Christine Simpson

2017-18 NBA Week 3 National TV Schedule


Monday, October 30
7:30 PM- San Antonio at Boston (NBAtv) Mike Gorman, Tom Heinsohn

10:30 PM- Golden State at Los Angeles Clippers (NBAtv) Ralph Lawler, Bruce Bowen

Tuesday, October 31
8 PM- Oklahoma City at Milwaukee (NBAtv) Greg Anthony, Steve Smith, Dennis Scott

10:30 PM- Detroit at Los Angeles Lakers (NBAtvGreg Anthony, Steve Smith

Wednesday, November 1
8 PM- Houston at New York (ESPN) Mike Breen, Jeff Van Gundy, Cassidy Hubbarth

10:30 PM- Dallas at Los Angeles Clippers (ESPN) Mark Jones, Mark Jackson 

Thursday, November 2
8 PM- Golden State at San Antonio (TNT) Marv Albert, Chris Webber, Kristen Ledloe

10:30 PM- Los Angeles Lakers at Portland (TNT) Kevin Harlan, Reggie Miller, David Aldridge

Friday, November 3
7 PM- Cleveland at Washington (ESPN) Mike Breen, Jeff Van Gundy, Doris Burke

9:30 PM- Boston at Oklahoma City (ESPN) Marc Kestecher, Hubie Brown, Israel Gutierrez 

Sunday, October 29, 2017

2017 MLS Knockout Stage & Quarterfinals, Leg 1 TV & National Radio Schedule


Sunday, October 29
8:30 PM- Vancouver Whitecaps FC vs. Seattle Sounders FC
ESPN: Adrian Healey, Taylor Twellman, Julie Stewart-Binks
TSN 1, 4: Peter Schaad, Nick Dasovic, Blake Price
SiriusXM FC: Joey Kenward, Paul Dolan

Monday, October 30
7 PM- New York Red Bulls vs. Toronto FC
FS1: JP Dellacamera, Brad Friedel, Katie Witham
TSN4: Luke Wileman, Steven Caldwell, Nick Dasovic
FS Match Pass: Phil Blacker, David Prutton
SiriusXM FC: Matt Harmon, Steve Jolley

9:30 PM- Houston Dynamo vs. Portland Timbers
FS1, TSN2: Glenn Davis, Stu Holden, Danielle Slaton
FS Match Pass: Dave Farrar, Iain Dowie
SiriusXM FC: Jeremy Branham, Alex Del Barrio

Tuesday October 31
8 PM- Columbus Crew SC vs. New York City FC
ESPN; TSN 1, 4, 5: Adrian Healey, Taylor Twellman, Julie Stewart-Binks
SiriusXM FC: Neil Sika, Dwight Burgess, Marisa Contipelli

Knock-out Stage commentators were as follows: 
Wednesday, October 25
8:30 PM- Chicago Fire vs. New York Red Bulls
FS1TSN 3, 5: JP Dellacamera, Stu Holden, Katie Witham
SiriusXM FC: Roger Twibell, Ty Keough, Dan Roan

10:30 PM- Vancouver Whitecaps vs. Sam Jose Earthquakes
UniMásRamsés Sandoval, Nicolás Cantor
TSN 1, 3, 4, 5: Luke Wileman, Nick Dasovic, Kristian Jack
SiriusXM FC: Peter Schaad, Paul Dolan

Thursday, October 26
7 PM- Atlanta United FC vs. Columbus Crew SC
ESPN2, TSN4: Adrian Healey, Taylor Twellman, Julie Stewart-Binks
SiriusXM FC: Adam Schick, Jason Longshore

9:30 PM- Houston Dynamo vs. Sporting Kansas City
UniMás/UDNNicolás Cantor, Chris Wittyngham
TSN4: Nate Bukaty, Matt Lawrence, Jillian Carroll
SiriusXM FC: Jeremy Branham, Alex Del Barrio

Friday, October 27, 2017

2017-18 Sky BET Championship Matchday 11 US Streaming Schedule


Friday, October 27
2:40 PM- Leeds United vs. Sheffield United
ESPN3: Jon Champion

Saturday, October 28
9:55 AM- Cardiff City vs. Millwall
ESPN3: Paul Walker

12:25 PM- Hull City vs. Nottingham Forest 
ESPN3: Nigel Adderley

Sunday, October 29
7:55 AM- Birmingham City vs. Aston Villa
ESPN3: Martin Fisher

2017-18 Premier League Matchday 10 TV & Streaming Schedule


Saturday, October 28
7:30 AM- Manchester United vs. Tottenham Hotspur
NBCSN: Peter Drury, Jim Beglin
UNIAndrés Cantor, Manuel Sol
tuneIN/talkSPORT: Richard Connelly, Francis Benali

10 AM- West Bromwich Albion vs. Manchester City
NBCSN: Jim Proudfoot, Matt Holland
TELE DEPORTES EN VIVOAlejandro Pérez
tuneIN/talkSPORT: Barry Swain

10 AM- Liverpool vs. Huddersfield Town
CNBC: David Stowell, Keith Andrews
tuneIN/talkSPORT: Russell Hargreaves

10 AM- Crystal Palace vs. West Ham United
NBCS Gold: Gary Taphouse, Tony Gale
UNICopán Álvarez, Frederik Oldenburg
tuneIN/talkSPORT: Andrew Self

10 AM- Arsenal vs. Swansea City
NBCS Gold: Jonathan Beck, Garry Birtles
tuneIN/talkSPORT: Adam Bridge, Rhys Weston

10 AM- Watford vs. Stoke City 
NBCS Gold: Tony Jones, Iain Dowie
tuneIN/talkSPORT: Jon Howick

12:30 PM- Bournemouth vs. Chelsea
NBC: Arlo White, Graeme leSaux
World Feed: Jon Champion, Matthew Upson
UNICopán Álvarez, Carlos Hermosillo
tuneIN/talkSPORT: Tim Long, Sam Parkin

Sunday, October 29
9:30 AM- Brighton & Hove Albion vs. Southampton 
NBCSN: Jon Champion, Andy Townsend
tuneIN/talkSPORT: Alex Crook, Clive Walker

Noon- Leicester City vs. Everton 
NBC: Arlo White, Graeme leSaux
World Feed: Peter Drury, Jim Beglin
TELEAndrés Cantor, Manuel Sol
tuneIN/talkSPORT: Phil Blacker, Chris Perry

Monday, October 30
4 PM- Burnley vs. Newcastle
NBCSN: Martin Tyler, Danny Higginbotham
TELE DEPORTES EN VIVOAlejandro Pérez
tuneIN/talkSPORT: Tom Rennie, Daniel Gabbidon

2017 FIFA U-17 World Cup 3rd Place & Championship TV & Streaming Schedule


Saturday, October 28
3RD PLACE MATCH
7:30 AM- Brazil vs. Mali
FS Match Pass: John Helm
FS1: Mark Followill, Tony Meola
TELE DEPORTES EN VIVOAlejandro Pérez

CHAMPIONSHIP
10:30 AM- England vs. Spain
FS Match Pass: John Helm
FS2: Ross Fletcher, Warren Barton, Dr. Joe Matchnik
TELE: Andrés Cantor, Manuel Sol

2017 Rugby League World Cup Group Stage TV Schedule



Fox Sports will simulcast the Fox Sports Australia broadcasts of the Rugby League World Cup. They will use a mixture of Fox Sports commentators and the World Feed provided by Channel 7 in Australia. All matches will also be streamed on FS Match Pass. 

Friday, October 27
5 AM- Australia vs. England 
FSP: Andrew Voss, Phil Kearns, Brett Kimmorley
FS Match Pass: Mark Braybrook, Gary Belcher, Adrian Morley, Brett Kimmorley

Saturday, October 28
12:50 AM- Papua New Guinea vs. Wales
FSP: Chris Warren, Matthew Elliott, Stephen Dawanincura

3 AM- New Zealand vs. Samoa
FSP: Glen Larmer, Daryl Halligan, Monty Betham

5:30 AM- Fiji vs. USA
FS2: Andrew Moore, Scott Sattler, Brent Tate

11:50 PM- Ireland vs. Italy
FSP: Dan Ginnane, Andrew Ryan, Ron Girdler

Sunday, October 29
12:50 AM- France vs. Lebanon 
FS Match PassFSP- TD @ 4:30 AM: Mark Braybrook, Gary Belcher, Brett Kimmorley

2:05 AM- Scotland vs. Tonga
FSP: Dan Ginnane, Andrew Ryan, Brent Tate

Friday, November 3
5:05 AM- Australia vs. France
FSPAndrew Voss, Phil Kearns, Brett Kimmorley
FS Match PassMark Braybrook, Gary Belcher, Brett Kimmorley

Saturday, November 4
12:05 AM- New Zealand vs. Scotland 
FSPGlen Larmer, Daryl Halligan, Justin Morgan

2:35 AM- Samoa vs. Tonga
FSPKen Laban, Richie Barnett, Monty Betham

5:05 AM- England vs. Lebanon
FSPMark Braybrook, Gary Belcher, Adrian Morley, Brett Kimmorley

Sunday, November 5
1:05 AM- Italy vs. USA
FSP: Andrew Moore, Scott Sattler, Brent Tate

1:05 AM- Papua New Guinea vs. Ireland
FS Match PassFSP- TD @ 5:30 AM: Chris Warren, Matthew Elliott, Stephen Dawanincura

3:35 AM- Fiji vs. Wales
FSPAndrew Moore, Scott Sattler, Ron Girdler

Friday, November 10
3:45 AM- Fiji vs. Italy
FSP

11 PM- New Zealand vs. Tonga
FSPGlen Larmer, Daryl Halligan, Monty Betham

Saturday, November 11
1:15 AM- Samoa vs. Scotland
FSP

4:05 AM- Australia vs. Lebanon
FSP

Sunday, November 12
12:05 AM- Papua New Guinea vs. USA
FS2

2:35 AM- Wales vs. Ireland
FSP

5:05 AM- England vs. France
FSP

2017-18 Bundesliga Matchday 10 TV & Streaming Schedule


Friday, October 27
2:30 PM- 1. FSV Mainz 05 vs. Eintracht Frankfurt
World Feed/FS Match Pass: Trevor Harris, Paul Lambert
FS2, SiriusXM FC: Ross Fletcher, Ian Joy
UDN: José Luis López Salido, Jesús Bracamontes Zenizo, Pável Pardo

Saturday, October 28
9:30 AM- Hannover 96 vs. Borussia Dortmund
FSP, World Feed: Rob Daly, Paul Lambert
FXDEP: John Laguna, Mariano Trujillo

9:30 AM- FC Schalke 04 vs. VfL Wolfsburg
World Feed/FS Match PassTrevor Harris
UDN

9:30 AM- Hertha BSC Berlin vs. Hamburger SV 
World Feed/FS Match Pass: Garry Preston

9:30 AM- TSG 1899 Hoffenheim vs. Borussia Mönchengladbach
World Feed/FS Match PassChris Sharples

9:30 AM- Bayer 04 Leverkusen vs. 1. FC Köln
World Feed/FS Match Pass: Phil Bonney

12:30 PM- FC Bayern Munich vs. RB Leipzig
World Feed/FS Match Pass: Mark Scott, Patrick Owomoyela
FS2, FS SiriusXM: Keith Costigan, Ian Joy
UDNDaniel Nohra Zakia, Iván Zamorano

Sunday, October 29
10:30 AM- SV Werder Bremen vs. FC Augsburg
World Feed/FS Match Pass: Mark Scott, Steve Cherundolo
FS2: Paul Dempsey
FXDEPJairo Moncada, Alvaro Izquierdo

1 PM- VfB Stuttgart vs. S.C. Freiburg 
World Feed/FS Match Pass: Phil Bonney, Paul Dempsey
FS1: Keith Costigan, Ian Joy
FXDEP: John Laguna, Mariano Trujillo

2017-18 NHL Week 4 National TV Schedule


Monday, October 23
7 PM- San Jose at NY Rangers (NHL) Sam Rosen, Joe Micheletti

Tuesday, October 24
7:30 PM- Detroit at Buffalo (NBCSN) Kenny Albert, Rob Ray

Wednesday, October 25
8 PM- Buffalo at Columbus (NBCSN) Mike Emrick, Mike Milbury, Pierre McGuire 

Friday, October 27
8:30 PM- Nashville at Chicago (NHL) Pat Foley, Steve Konroyd

9 PM- Dallas at Calgary (NHL) Rick Ball, Cassie Campbell-Pascall, Roger Millions

Saturday, October 28
7 PM- NY Rangers at Montreal (NHL) Paul Romanuk, Greg Millen, Christine Simpson

7 PM- Detroit at Florida (NHL) Steve Goldstein, Denis Potvin, Randy Moller

Sunday, October 29
7 PM- Pittsburgh at Winnipeg (NHL

2017-18 NBA Week 2 National TV Schedule


Sorry this is so late. Enjoy.

Monday, October 23
8:30 PM- Toronto at San Antonio (NBAtv) Bill Land, Sean Elliott

Tuesday, October 24
7 PM- Chicago at Cleveland (NBAtv) Greg Anthony, Steve Smith, Dennis Scott

10 PM- New Orleans at Portland (NBAtv) Kevin Calabro, Lamar Hurd

Wednesday, October 25
8 PM- San Antonio at Miami (ESPN) Mike Breen, Jeff Van Gundy

10:30 PM- Washington at LA Lakers (ESPN) Ryan Ruocco, Mark Jackson, Doris Burke

Thursday,  October 26
8 PM- Boston at Milwaukee (TNT) Kevin Harlan, Reggie Miller, Kristen Ledlow

10:30 PM- New Orleans at Sacramento (TNT) Marv Albert, Chris Webber, Rosalyn Gold-Onwude

Friday, October 27
8 PM- Oklahoma City at Minnesota (NBAtv) Dave Benz, Jim Peterson

10:30 PM- Washington at Golden State (NBAtv) Bob Fitzgerald, Jim Barnett 

Thursday, October 26, 2017

2017-18 College Football Week 9 TV & National Radio Schedule


Thursday, October 26
7 PM- Eastern Michigan at Northern Illinois (CBSSN) Ben Holden, David Diehl, John Schriffen

7:30 PM- South Alabama at Georgia State (ESPNU) Mark Neely, Ray Bentley

9 PM- Stanford at Oregon State (ESPN) Dave Flemming, Brock Huard, Laura Rutledge

WatchESPN exclusive
7 PM- Toledo at Ball State (ESPN3) Jim Barbarr, Mark Hermann

Friday, October 27
8 PM- Florida State at Boston College (ESPN) Adam Amin, Mack Brown, Jen Lada
(Sports USA) Josh Appel, Charles Arbuckle

8 PM- Tulane at Memphis (CBSSN) John Sadak, Randy Cross, Tina Cervasio

9 PM- Tulsa at SMU (ESPN2) Dave LaMont, Dusty Dvoracek, Alex Corddry

Saturday, October 28
11:30 AM- Buffalo at Akron (CBSSN) Jason Horowitz, Jay Feely, Erik Coleman

Noon- Oklahoma State at West Virginia (ABC) Joe Tessitore, Todd Blackledge, Holly Rowe
(Westwood One) Ryan Radtke, Al Groh

Noon- Wisconsin at Illinois (ESPN) Mike Patrick, Tommy Tubberville, Paul Carcaterra

Noon- Miami-FL at North Carolina (ESPN2) Jason Benetti, Kelly Stouffer, Kris Budden

Noon- Texas at Baylor (ESPNU) Mike Couzens, John Congemi

Noon- Arkansas at Ole Miss (SEC) Dave Neal, Matt Stinchcomb, Dawn Davenport

Noon- Rutgers at Michigan (BTN) Kevin Kugler, Matt Millen, Elise Menaker

Noon- Liberty at Gardner-Webb (Stadium) Mike Hogewood, Renaldo Wynn

Noon- Dartmouth at Harvard (NESN, Ivy League Net) Alex Vispoli, Eric Gallanty

Noon- William & Mary at Maine (Black Bear SN, FCS Atlantic) Dan Hannigan, Mike DiVito

12:20 PM- Louisville at Wake Forest (ACC Net, ACC Extra) Evan Lepler, Takeo Spikes, Amanda Kuhl

12:30 PM- Virginia at Pitt (ACC RSN, ACC Extra) Wes Durham, James Bates, Rebecca Kaple

12:30 PM- Penn at Brown (ELVN, Twitter) Bill Spaulding, Matt Goldstein

1 PM- Lehigh at Fordham (Stadium, Twitter) Matt Martucci, Dave Owens, Morgan Uber

1 PM- Columbia at Yale (SNY, Ivy League Net) Eamon McAnaney, Sal Licata

1 PM- Georgetown at Holy Cross (Charter 3, PLN) Kevin Shea, Andy Lacombe, Brenna Wilson

1 PM- Florida A&M at Morgan State (STN, ESPN3) Phil Schoener, Emory Hunt, Danielle Podleski

2 PM- Cal at Colorado (P12, P12 BAY, P12 MTN) Ted Robinson, Chad Brown, Cindy Brunson

2 PM- South Dakota State at Western Illinois (WIU TV 3, ESPN3) Zach Martin, Michael Packad, Nick Gehricke

2:30 PM- Kennesaw State at Presbyterian (7C, Big South Net) Mark Bryant, John Orck

2:30 PM- Southern Utah at Northern Colorado (CET, Pluto TV 241) Chet Andrus, Paul Browning

2:30 PM- Tennessee State at Tennessee Tech (WCTE, OVC DN) Tim Scruggs, Sam Brooks

3 PM- Kansas State at Kansas (FS1) Tim Brando, Spencer Tillman, Holly Sonders

3 PM- Air Force at Colorado State (CBSSN) Rich Waltz, Aaron Murray, Cassie McKinney

3 PM- San Jose State at BYU (BYUtv, ESPN3) Dave McCann, Blaine Fowler, Lauren Francom McClain
(BYU RadioGreg Wrubell, Marc Lyons, Nate Meikle

3 PM- Stony Brook at Richmond (Spider TV) Bob Black, Chris Anderson, Lane Casadonte, Sean Robertson
(CS LIVE) Scott Sudikoff, Brandon Noble

3 PM- Nicholls at Incarnate Word (UIWtv) Chris Reyes, Jaime Valdez

3:30 PM- Georgia vs. Florida (CBS) Brad Nessler, Gary Danielson, Allie LaForce
(ESPN Radio) Bill Rosinski, David Norrie, Ian Fitzsimmons

3:30 PM- NC State at Notre Dame (NBC) Mike Tirico, Doug Flutie, Kathryn Tappen
(IMGDon Criqui, Allen Pinkett, Jack Nolan

3:30 PM- Penn State at Ohio State (FOX) Gus Johnson, Joel Klatt, Jenny Taft
(Touchdown Radio) Brett Dolan, Gino Torretta

3:30 PM- TCU at Iowa State (ABC/ESPN2) Dave Pasch, Greg McElroy, Tom Luginbill

3:30 PM- UCLA at Washington (ABC/ESPN2) Bob Wischusen, Brock Huard, Allison Williams

3:30 PM- Michigan State at Northwestern (ESPN) Anish Shroff, Ahmad Brooks, Roddy Jones

3:30 PM- Indiana at Maryland (BTN) Lisa Byington, J Leman

3:30 PM- Appalachian State at UMass (ELVN, UMass SN) Eric Frede, Andy Gresh, J Leman

3:30 PM- Idaho State at Montana State (RS NW, ATT RM/SW, Audience) Tom Glasgow, Jason Stiles, Jen Mueller

3:30 PM- Northern Iowa at North Dakota State (NBC ND, ESPN3) Brian Shawn, Lee Timmerman, Ryan Gellner

3:45 PM- Houston at USF (ESPNU) Mike Corey, Rene Ingoglia

4 PM- Vanderbilt at South Carolina (SEC) Taylor Zarzour, Andre Ware, Olivia Harlan

4 PM- Delaware at Towson (FCS Atlantic) Matt Janus, Ken Dunek

4 PM- Montana at Weber State (SWX MT) Chris Byers, Mick Delaney, Grady Bennett, Shaun Rainey
(Pluto TV 235) Steve Klauke, Bo Bolen

4 PM- Southern Illinois at South Dakota (Midco SN, ESPN3) Jay Elsen, Andre Fields, Kelly Stewart

4 PM- Southeast Missouri at Jacksonville State (WEAC, OVC DN) Mickey Shadrix, Butch Barker

4:30 PM- FAU at Western Kentucky (Stadium, Twitter) Ron Thulin, Max Starks, Madi Morris

5:45 PM- Utah at Oregon (P12, P12 MTN, P12 OR) JB Long, Yogi Roth, Jill Savage

6:30 PM- Minnesota at Iowa (FS1) Joe Davis, Brady Quinn, Bruce Feldman

6:30 PM- Missouri at Connecticut (CBSSN) Dave Ryan, Corey Chavous, Melanie Collins

7 PM- Cornell at Princeton (NBCSN) Paul Burmeister, Ross Tucker

7 PM- North Dakota at Portland State (ELVN, Pluto TV 230) Bill Doleman, Darius Walker

7 PM- Sacramento State at Northern Arizona (NAU-TV, KASW, Pluto TV 239) Mitch Strohman, Kevin Stephens, Zach Worhack

7:15 PM- Mississippi State at Texas A&M (ESPN) Mark Jones, Rod Gilmore, Quint Kessenich
(Compass Media) Gregg Daniels, Tony Hill

7:20 PM- Duke at Virginia Tech (ACC Net, ACC Extra) Tom Werme, Dave Archer, D.J. Shockley

7:30 PM- New Mexico at Wyoming (ESPNU) Roy Philpott, Tom Ramsey

7:30 PM- Tennessee at Kentucky (SEC) Tom Hart, Jordan Rodgers, Cole Cubelic

7:30 PM- Nebraska at Purdue (BTN) Brandon Gaudin, Glen Mason, Michelle McMahon

8 PM- Texas Tech at Oklahoma (ABC/ESPN2) Steve Levy, Brian Griese, Todd McShay

8 PM- Georgia Tech at Clemson (ABC/ESPN2) Chris Fowler, Kirk Herbstreit, Maria Taylor

8 PM- Arkansas State at New Mexico State (Aggie Vision, ESPN3) Adam Young, Danny Knee

8 PM- UTSA at UTEP (KMYS) Don Harris, Chuck Miketinac, Aerin Carreno

9:30 PM- Washington State at Arizona (P12, P12 AZ, P12 WA) Roxy Bernstein, Anthony Herron, Lewis Johnson

10 PM- Boise State at Utah State (CBSSN) Carter Blackburn, Aaron Taylor, Jenny Dell

10 PM- UNLV at Fresno State (ATT SN, RS NW, MW Net) Drew Goodman, Sed Bonner, Brad Thompson

10:45 PM- USC at Arizona State (ESPN) Beth Mowins, Anthony Becht, Rocky Boiman
(Sports USA) Wayne Randazzo, John Robinson

11:15 PM- San Diego State at Hawaii (ESPN2) Clay Matvick, Kirk Morrison

WatchESPN exclusives
Noon- Bryant at Wagner (ESPN3) Paul Dottino, Kevin Gilbride

1 PM- Wofford at East Tennessee State (ESPN3) David Jackson, Mark Hutsell, Kasey marler

1 PM- San Diego at Stetson (ESPN3) Evan Weston, Tom James

1 PM- Rhode Island at Albany (ESPN3) Rodger Wyland, Brian Mariano

2 PM- Illinois State at Youngstown State (ESPN3) Adam Seidel, Danan Hughes, Kelly Burke

2 PM- VMI at The Citadel (ESPN3) Kendall Lewis, James Riley

3 PM- Indiana State at Missouri State (ESPN3) Don West, Corey Riggs

3 PM- Eastern Illinois at UT Martin (ESPN3) Kevin Ingram, Bob Belvin

3 PM- Chattanooga at Samford (ESPN3) Curt Bloom, Chad Pilcher, Hattie Breece

3:30 PM- Georgia Southern at Troy (ESPN3) Matt Stewart, Watson Brown

3:30 PM- Furman at Western Carolina (ESPN3) Daniel Hooker, Kyle Rush, Katie Miller

3:30 PM- Alabama A&M vs. Alabama State (ESPN3) Eric Clemons, Jay Walker
(HSRN) Mark Gray, Mike Walker

5 PM- UL Monroe at Idaho (ESPN3) Trey Bender, George Wrighster

5 PM- Austin Peay at UCF (ESPN3) Shawn Kenney, Forrest Conoly

6 PM- Texas State at Coastal Carolina (ESPN3) Jeff McCarragher, Stan Lewter

6 PM- Monmouth at Charleston Southern (ESPN3) Chris Hemeyer, Nate Ross

6:30 PM- Old Dominion at North Texas (ESPN3) Doug Anderson, LaDarrin McClane

7 PM- Stephen F. Austin at Lamar (ESPN3) Dan Gresham, Lemont Williams

7 PM- McNeese at Central Arkansas (ESPN3) Jeff Brightwell, Stan Humphries, Tatum Everett

8 PM- Sam Houston State at Southeastern Louisiana (ESPN3) Lyn Rollins, Rene Nadeau, Abby Morris

Other Free Streams
Noon- Duquesne at Sacred Heart (NEC Front Row) Randy Brochu, Freddie Coleman

Noon- Robert Morris at St. Francis-PA (NEC Front Row) Pat Farabaugh, Jay Roberts

1 PM- Bucknell at Colgate (PLN) J.J. Klein, Danny Liedka

1 PM- Butler at Dayton (Facebook) Larry Hansgen, Mike Kelly

2 PM- Davidson at Drake (Bulldog Vision) Chuck Reed

2 PM- Jacksonville at Campbell (Big South Net) Chris Hemeyer, Jay Sonnhalter, Andy Bowman

2 PM- Delaware State at North Carolina Central (NCCU SN) Jonathan Durren, Joe Simmons

2:30 PM- FIU at Marshall (Facebook) Jason Knapp, A.J. Hawk, Shae Peppler

3 PM- Jackson State at Mississippi Valley State (YouTube) Lee Hall, Darwin Cannon, Tyji Hawkins

3 PM- Texas Southern at Grambling State (YouTube) Santoria Black, Ossie Clark, Leon Thomas, Nick Harrison

3:30 PM- Bacone at Prairie View A&M (PVAM SN) Duane Lewis

3:30 PM- New Hampshire at James Madison (Madizone HD SN) Curt Dudley, Bennett Conlin

4 PM- Eastern Kentucky at Murray State (OVC DN) Neal Bradey, Josh McKeel

7 PM- Northwestern State at Houston Baptist (SLC DN) Lonnie King, Tyler Boyd

7 PM- Cal Poly at UC Davis (Pluto TV 245) Scott Marsh, Doug Kelly

Subscription Streams
1:30 PM- Howard at South Carolina State (Flo Football) Dave Friedman, Geoff Schwartz

2 PM- Savannah State at Norfolk State (Spartan Showcase) Ross Gordon, Maguell Davis

3:30 PM- Louisiana Tech at Rice (Flo Football) Tom Franklin, Butch Alsandor

3:30 PM- Elon at Villanova (CS LIVE) Ryan Fannon, Kevin Reilly

4 PM- Hampton at Bethune-Cookman (Wildcats All-Access) Nolan Alexander, Larry Wesley

7 PM- UAB at Southern Miss (CUSA TV) John Cox, Lee Roberts, Bo Morgan